Płacił fałszywym banknotem

i

Autor: pixabay.com Płacił fałszywym banknotem

Płacił dwustuzłotówką - nikt nie zwrócił uwagi na JEDEN SZCZEGÓŁ!

2021-12-08 12:54

Rozpoznajecie mężczyznę z fotografii? Policja poszukuje go za oszustwa, których dokonał na terenie Ciechanowa. Posłużył się banknotem, który na pierwszy rzut oka wyglądał, jak prawdziwy. Jeden szczegół umykał jednak uwadze kasjerów.

Policja z Ciechanowa prowadzi postępowanie w sprawie młodego mężczyzny, który dopuścił się oszustwa w sklepie i restauracji na terenie miasta. Mundurowi udostępniają także jego wizerunek - oszusta uchwyciły kamery monitoringu. Chodzi o wydarzenia z 25. listopada. Mężczyzna odwiedził wówczas jeden z ciechanowskich sklepów oraz restaurację. W obu płacił gotówką - dwustuzłotowym banknotem. Kasjerzy przyjmowali pieniądze i wydawali resztę niczego nie podejrzewając. Dopiero po fakcie orientowali się, że zostali oszukani. Banknot do złudzenia przypominał prawdziwy. O tym, że to imitacja, świadczył tylko jeden szczegół.

Dlaczego warto jeść pomarańcze?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Banknotem-zabawką za zakupy

Oszustwo wyszło na jaw dopiero przy oględzinach banknotu. Okazało się, że podejrzany zapłacił dwustuzłotówką z napisem "souvenir". Tego typu zabawkowe banknoty nie są nielegalne i można je kupić chociażby w sklepach z gadżetami. Nie mają jednak żadnej wartości jako środek płatniczy. Za taki czyn grozi 8 lat więzienia. Jeśli mężczyzna zostanie ujęty, niewątpliwie zostanie mu postawiony zarzut oszustwa poprzez osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Policja publikuje jego wizerunek i apeluje do osób, których informacje mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ciechanowie tel. 47 703 12 00. Wszelkie informacje na temat sprawcy kradzieży można również przekazać dzwoniąc na nr alarmowy 112. Zdjęcia poszukiwanego zobaczycie w poniższej galerii.

Źródło: Płacił dwustuzłotówką - nikt nie zwrócił uwagi na JEDEN SZCZEGÓŁ!