Klub Pogłos przy Burakowskiej 12

i

Autor: Google Klub Pogłos przy Burakowskiej 12

Pogłos zniknie z Burakowskiej 12 - co się stanie z kultowym warszawskim Klubem?

2022-03-25 15:08

Lato 2022 będzie dla Klubu Pogłos ostatnim sezonem przy Burakowskiej 12. Budynek zostanie rozebrany. Co zaś stanie się z kultowym wśród warszawskich fanów alternatywy miejscem? Piszemy o tym w naszym artykule.

Klub Pogłos to miejsce dobrze znane warszawskim fanom i fankom muzycznej alternatywy. Mieszczący się przy ulicy Burakowskiej 12 Klub powstał w 2016 roku. Dzięki występom interesujących zespołów i muzycznych eksperymentatorów szybko zdobył uznanie wśród stołecznych wielbicieli i wielbicielek alternatywy. Oprócz tego zaczęto tam organizować również slamy poetyckie i inne wydarzenia kulturalne. Pogłos to również przestrzeń działalności społecznej i socjalnej współdzielczości. Rozpoczynający się w 2022 roku sezon będzie jednak ostatnim latem Klubu pod obecnym adresem. Na wrzesień planowana jest bowiem rozbiórka budynku. Jaka przyszłość czeka Pogłos? O tym w dalszej części artykułu.

Żurawie wracają na Lubelszczyznę

Pogłos szuka nowego domu - jest petycja do władz miasta!

Jak mówią twórcy Klubu, od dawna spodziewali się konieczności wyprowadzki. W sąsiedztwie powstał bowiem nowy wieżowiec, a pobliski teren zostanie zapewne przeznaczony na towarzyszącą mu infrastrukturę. Klub musi się wynieść z Burakowskiej 12 do końca września 2022. Pogłos nie chce jednak zniknąć z kulturalnej mapy stolicy. W sieci pojawiła się petycja skierowana do Prezydenta Warszawy i Biura Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Chodzi o znalezienie Pogłosowi nowej siedziby. Podpisy mają pomóc w rozmowach z władzami dzielnic i przekonać je do udostępnienia lokalu z przeznaczeniem na działalność kulturową dla Klubu. Autorzy petycji piszą:

Wasz głos umożliwi nam pokazanie jakim miejscem jest Pogłos - nie klubem nocnym, lecz oddolnym i kulturotwórczym, wartościowym i ważnym punktem na mapie Warszawy. Punktem, w którym od pierwszego dnia działalności chodziło o coś więcej niż wypicie piwa przy muzyce. Miejscem, bez którego kultura niezależna w tym mieście wiele by straciła.

Post z Facebooka Klubu Pogłos wraz z linkiem do petycji zamieszczamy poniżej:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pogłos zniknie z Burakowskiej 12 - co się stanie z kultowym warszawskim Klubem?