Wstrzymane szczepienia Moderną w kilku punktach szczepień w Krakowie

i

Autor: materiały prasowe Wstrzymane szczepienia Moderną w kilku punktach szczepień w Krakowie

Szczepienia przeciw COVID-19 - w Warszawie zaszczepiło się ponad milion osób. To połowa mieszkańców miasta!

2021-05-21 17:36

Miasto informuje, że już ponad połowa mieszkańców stolicy przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19. Zaznacza jednocześnie, że te liczby nie są do końca miarodajne, gdyż na szczepienia do Warszawy przyjeżdżają też osoby z innych miast. Na czerwiec stołeczny ratusz ma ambitne plany. Chce zaszczepić kolejnych 300 tysięcy osób. Jednak nie ma zapewnień od rządu, że to się uda.

Czy Trzaskowski zwęzi też most Poniatowskiego? Drogowcy planują remont

Masowe punkty szczepień - mija tydzień od ich uruchomienia

Cztery punkty szczepień masowych w Warszawie ruszyły 15 maja. W tych punktach miasto chciało szczepić 80 tysięcy osób tygodniowo. Nie udało się jednak tego celu osiągnąć przez ograniczenia związane z dostawą szczepionek. - Nie dostaliśmy odpowiedniej liczby szczepionek. 22 tys. 869 osób zaszczepiliśmy pierwszą dawką w tych czterech punktach - mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Jest też dobra wiadomość. Bo do tej pory we wszystkich punktach w Warszawie zaszczepiło się już w sumie ponad milion osób. - To bardzo istotna liczba, która może robić wrażenie. Ale dużo jeszcze przed nami. Bo żyjemy w prawie dwu milionowym mieście - mówi Kaznowska. Na czerwiec warszawski ratusz zamówił 300 tysięcy kolejnych dawek szczepionek przeciwko COVID-19. Do dziś jednak nie ma ze strony rządu potwierdzenia, że te szczepionki dotrą na czas.

Czytaj też: Zaniedbaniami w szpitalu na Solcu zajmie się prokuratura. Chodzi o dokumenty pacjentów

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Źródło: Szczepienia przeciw COVID-19 - w Warszawie zaszczepiło się ponad milion osób. To połowa mieszkańców miasta!