Wizualizacja nowego placu Pięciu Rogów w Warszawie

i

Autor: fot. um.warszawa Wizualizacja nowego placu Pięciu Rogów w Warszawie

Prace na placu Pięciu Rogów w Warszawie z mocnym poślizgiem! Kiedy się skończą?

2021-11-25 17:13

Remont miał zakończyć w grudniu, ale potrwa jeszcze wiele miesięcy. To m.in. przez przesunięcie części prac z wiosny na jesień, złe warunki pogodowe i Marsz Niepodległości, który wymagał zabezpieczenia i wywiezienia do innego miejsca materiałów budowlanych. Kiedy remont się skończy?

Nowa pełnomocnik prezydenta Trzaskowskiego dla "Super Expressu": Jest we mnie optymizm

Prace na placu Pięciu Rogów i przy rondzie Dmowskiego opóźnione

Nowy Plac Pięciu Rogów to nieformalna nazwa placu znajdującego się u zbiegu ulic: Brackiej, Kruczej, Zgody, Szpitalnej i Chmielnej w Warszawie. Jego przebudowa jest częścią projektu Nowego Centrum Warszawy. Ma być jedną, spójną architektonicznie i uporządkowaną przestrzenią, gdzie będzie strefa ruchu pieszego, bez wydzielonych chodników i jezdni. W ciągu ul. Kruczej i Szpitalnej  ma być swobodny przejazd dla transportu publicznego i rowerów. Już dziś wiadomo, że remont się wydłuży. Miał się skończyć w grudniu. Skończy się dopiero na wiosnę. To m.in. przez złe warunki pogodowe i Marsz Niepodległości. Po marszu wykonawcy stracili 2 tygodnie na zabezpieczenie i sprzątanie terenu w centrum miasta.

- Musieliśmy przenosić wszystko wolno leżące materiały budowlane. Zabezpieczać cegły, ławki, kosze i krawężniki. Takie polecenie wydał wówczas wojewoda mazowiecki. To spowodowało przesunięcie prac. To dwa tygodnie wyrwane z harmonogramu prac, co odbije się na ostatecznym terminie zakończenia remontu - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

Porządkowanie terenu przed i po marszu będzie kosztowało miasto niecałe 300 tysięcy złotych. Już dziś wiadomo, że remont ronda Dmowskiego również nie skończy się w terminie. Prace opóźniają się co najmniej o dwa miesiące i mają się skończyć w styczniu.

Czytaj także: "Może pan czekać 3 dni": Skandaliczne warunki na SOR-ze w Szpitalu Czerniakowskim

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Źródło: Prace na placu Pięciu Rogów w Warszawie z mocnym poślizgiem! Kiedy się skończą?