Górnik

i

Autor: pixabay.com Górnik

PROTEST GÓRNIKÓW W WARSZAWIE - kiedy i gdzie manifestacja? [UTRUDNIENIA]

2021-11-06 7:46

Federacja Związków Zawodowych GK PGE zapowiedziała protest w Warszawie! Wezmą w nim udział górnicy ze Śląska i członkowie różnych spółek energetycznych. Na kiedy zaplanowano manifestacje? Gdzie się odbędzie? Jakich utrudnień możemy się spodziewać w związku z protestem? O tym w artykule.

Protest górników w Warszawie - kiedy i gdzie manifestacja? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób mieszkających w stolicy. Wydarzenie zapowiedziane przez Federację Związków Zawodowych GK PGE będzie się bowiem najprawdopodobniej wiązało z utrudnieniami. Adam Olejnik ze związku zawodowego PGE zachęca do przyjazdu do stolicy wszystkie organizacje związkowe przemysłu górniczego, energetycznego i energochłonnego. Jeśli górnicy i pracownicy branży energetycznej licznie odpowiedzą na to wezwanie, Warszawiaków i Warszawianki dotknie wiele problemów komunikacyjnych. Z dalszej części artykułu dowiecie się, czego domagają się górnicy, kiedy i gdzie odbywa się protest i w których miejscach Warszawy należy się spodziewać utrudnień.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Czego żądają protestujący?

Protest ma być wyrazem niezgody na drastyczne podwyżki cen energii, o które górnicy i związkowcy oskarżają politykę energetyczną UE. Jak czytamy we wpisie Adama Olejnika:

Data, godzina i miejsce protestu górników w Warszawie

Manifestację pod hasłem "TAK dla suwerenności energetycznej Polski. NIE dla wysokich cen energii i ciepła" zaplanowano na sobotę, 6. listopada, przed Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce na ul. Jasnej 14/16A. Protest rozpoczyna się o godzinie 12:00.

Protest górników w Warszawie - UTRUDNIENIA

Utrudnienia w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej mogą wystąpić jeszcze przed rozpoczęciem manifestacji, gdyż protestujący będą się najprawdopodobniej zbierać na miejscu od rana. Problemów należy się spodziewać nie tylko na Jasnej, ale też na odcinku Świętokrzyskiej najbliżej budynku Przedstawicielstwa KE.

Post związkowca PGE zamieszczamy poniżej:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Będziemy protestować przeciwko drastycznym wzrostom cen energii elektrycznej, ciepła i gazu. Sprzeciwiamy się polityce energetycznej Unii Europejskiej, która niszczy polską gospodarkę, która doprowadzi nie tylko nasz kraj, ale i całą Europę do ubóstwa energetycznego i zrujnuje przemysł!

Pakiet #FitFor55 który próbuje wdrożyć w życie Bruksela, dotknie przemysłu budowlanego, transportu, a przede wszystkim rolnictwa, a to wiąże się z drastycznymi podwyżkami cen w sklepach wszystkich artykułów niezbędnych do życia każdego człowieka.

Źródło: PROTEST GÓRNIKÓW W WARSZAWIE - kiedy i gdzie manifestacja? [UTRUDNIENIA]