Ratusz szykuje mobilny punkt szczepień dla osób bezdomnych. Są wykluczeni cyfrowo

i

Autor: Pixabay

Ratusz szykuje mobilny punkt szczepień dla osób bezdomnych. "Są wykluczeni cyfrowo"

2021-06-18 18:35

Miejskie biuro polityki zdrowotnej powinno zorganizować mobilny punkt szczepień dla osób w kryzysie bezdomności - uważa radna Nowoczesnej, Aleksandra Śniegocka-Goździk. Ratusz zapewnia, że pracuje nad takim rozwiązaniem.

Raport z anteny 18.06, godz.10

Są wykluczeni cyfrowo, ale zaszczepienie ich przysłuży się wszystkim

Tak o osobach w kryzysie bezdomności pisze radna Aleksandra Śniegocka-Goździk i prosi ratusz o utworzenie mobilnego punktu szczepień. - Zgłoszenie się przez internetowy czy telefoniczny system stanowi problem. Chodzi o to, żeby wyjść do nich i powiedzieć: jeśli chcesz zapisać się na szczepienie, pomożemy Ci to zrobić. Albo pójść śladem Wrocławia, który uruchomił busa i szczepi na miejscu - mówi.

Czytaj także: Po rocznej przerwie wracają kurtyny wodne - dadzą wytchnienie w czasie upałów

Ratusz zapowiedział, że pracuje nad utworzeniem mobilnego punktu. - Na pewno będzie to jakiś samochód. Albo będzie to mobilny punkt szczepień, albo wyposażymy w specjalną lodówkę strażników miejskich, którzy z patrolem medycznym pojawiają się u osób bezdomnych - mówi rzecznik miasta Monika Beuth-Lutyk, ale ustalenia w tej sprawie wciąż trwają.​

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ratusz szykuje mobilny punkt szczepień dla osób bezdomnych. "Są wykluczeni cyfrowo"