Rondo na Służewcu nadal nie zostało otwarte. Wkrótce może się to zmienić

i

Autor: Pixabay Rondo na Służewcu nadal nie zostało otwarte. Wkrótce może się to zmienić

Rondo na Służewcu dalej nie zostało otwarte. Wkrótce może się to zmienić

2021-11-05 15:48

Choć prawie wszystkie prace są już skończone, to rondo na skrzyżowaniu ulic Konstruktorskiej i Postępu nadal nie zostało oddane do użytku. Niewkluczone jednak, że zmieni się to w najbliższych dniach. Niebawem powinny dotrzeć bowiem lampy, które opóźniają ukończenie inwestycji. Deweloper ogłosił już planowaną datę zakończenia prac.

Nowe rondo w Warszawie

Choć prace są już w zasadzie skończone, to rondo na skrzyżowaniu ulic Konstruktorskiej i Postępu nadal nie zostało oddane do użytku. To ma się jednak zmienić w najbliższych dniach! Jak mówi Jakub Dybalski ze stołecznego Zarządu Dróg Miejskich - za przebudowę odpowiada deweloper pobliskiej inwestycji, który realizuje wszystko w oparciu o porozumienie z miastem:

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

- To jest bardzo częsta sytuacja w Warszawie, związana z tym, że deweloper stawiający czy to biurowiec, czy to budynek mieszkalny, ma z mocy prawa obowiązek na własny koszt dostosować pobliski układ drogowy do budowanej przez siebie inwestycji - mówi Jakub Dybalski.

Nowe rondo na Służewcu - po co?

Budowa ronda w tym miejscu jest konieczna:

- Rondo na pewno poprawi tam bezpieczeństwo. Zwłaszcza jeżeli zwiększy się tam ruch. Rondo z tego co mi wiadomo jest w zasadzie gotowe. Wykonawca jeszcze formalnie nie zgłosił zakończenia robót. Czekamy aż to zrobi - dodaje Jakub Dybalski.

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?

Deweloper w przesłanym do nas oświadczeniu informuje, że powodem opóźnienia inwestycji jest konieczność wymiany pierwotnie zamówionych lamp. Właściwe powinny dotrzeć jeszcze w tym tygodniu. Jeśli tak się stanie, skrzyżowanie powinno zostać otwarte w następny piątek (12.11).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Rondo na Służewcu dalej nie zostało otwarte. Wkrótce może się to zmienić