Warszawa rozszerza stregę płatnego parkowania

i

Autor: fot. ZDM Warszawa rozszerza stregę płatnego parkowania

Rozszerzenie SPPN w Warszawie! Tysiące komentarzy i setki uwag

2021-12-27 15:04

Strefa płatnego parkowania na​ Pradze Północ, północnym Mokotowie i Saskiej Kępie coraz bliżej! Właśnie skończyły się konsultacje z mieszkańcami tych rejonów Warszawy. Zarząd Dróg Miejskich dostał ponad 800 e-maili i setki uwag dotyczących kształtu planowanej strefy.

Udany początek Jana Krzysztofa Dudy w mistrzostwach świata w szachach szybkich

W przyszłym roku Warszawa rozszerzy strefę płatnego parkowania!

Miasto właśnie skończyło konsultacje z mieszkańcami​ Pragi Północ, północnego Mokotowa i Saskiej Kępy. Na podstawie ich opinii - zmieni projekt strefy płatnego parkowania w tych rejonach miasta. Zarząd Dróg Miejskich dostał ponad 800 maili i setki uwag dotyczących kształtu planowanej strefy. - Ponad połowa tych maili dotyczyła Saskiej Kępy. Mieszkańcy zwracali uwagę na bardzo konkretne rzeczy, na przykład ulokowanie parkowania po drugiej stronie ulicy niż zaprojektowaliśmy. Mieszkańcy wiedzą najlepiej, jak będzie lepiej. Znają swoje kolice. Teraz analizujemy te opinie - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

Już wiosną nad projektem strefy płatnego parkowania pochyli się Rada Miasta. - Jeśli taką zmianę przegłosuje to lato jest tym okresem, kiedy możemy na spokojnie wyznaczyć nową organizację ruchu w terenie i stawiać parkomaty - dodaje Dybalski. Jeśli nie będzie skarg lub poważnych uwag - już we wrześniu przyszłego roku warszawiacy będą korzystać z nowych płatnych miejsc parkingowych, a mieszkańcy Pragi Północ, Saskiej Kępy i północnego Mokotowa będą mogli wystąpić o abonament mieszkańca, który pozwala zaoszczędzić na opłatach parkingowych nawet kilkaset złotych rocznie.

Czytaj także: Przyszłość Teatru WARSawy pod znakiem zapytania! "Nie wiemy, co nas czeka"

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Jak dobrze znasz świąteczne hity? Last Christmas to nie wszystko! Komplet punktów w tym quizie to wyzwanie

Pytanie 1 z 10
1. Na początek coś prostego. Który utwór, grany przez rozgłośnie radiowe już w listopadzie, zwiastuje rychłe nadejście Bożego Narodzenia?
Źródło: Rozszerzenie SPPN w Warszawie! Tysiące komentarzy i setki uwag