Warszawa liczy straty po weekendowych wichurach. Wynoszą kilkaset tysięcy złotych

i

Autor: Konrad Traczyk Warszawa liczy straty po weekendowych wichurach. Wynoszą kilkaset tysięcy złotych

Warszawa liczy straty po weekendowych wichurach. Wynoszą kilkaset tysięcy złotych

2022-02-21 18:16

Warszawa naprawia straty po weekendowych wichurach! Nadal nie można wchodzić do Lasu Kabackiego, a Łazienki Królewski ponownie otwarto dopiero w poniedziałek rano. Z problemami muszą mierzyć się też władze Targówka, gdzie wiatr zerwał blachodachówkę z jednej ze szkół. Jej ponowne położenie może kosztować pół miliona złotych.

Straty w Warszawie po wichurach

Stolica walczy ze skutkami zeszłotygodniowych wichur i podsumowuje straty. Las Kabacki jest zamknięty dla zwiedzających, a Łazienki Królewskie otwarto ponownie dopiero dzisiaj. Jak mówi rzeczniczka parku, Anita Kacprzyk - wiatr wyrwał z ziemi lub uszkodził 26 drzew.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1

- W większości były to drzewa iglaste, które poprzez niezrzucanie igieł na zimę stanowiły dużą powierzchnię żagla dla gwałtownych porywów wiatru. Co ważne, żadne z najcenniejszych i najstarszych drzew Łazienek nie ucierpiało podczas wichury, dzięki wieloletnim zabezpieczeniom, które wykonywane są na terenie ogrodu - mówi Anita Kacprzyk.

Uszkodzony dach na Targówku

Sporo szkód wiatr wyrządził też na Targówku. W Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi numer 41 wiatr zerwał blachodachówkę z hali sportowej. Jak mówi dyrektor szkoły, Małgorzata Kober - do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie.

Blacha na dachu hali sportowej zsunęła się na wschodnią część, od strony podwórka. Straż pożarna odcięła zwisającą część blachy, odsunęła ją od budynku i zabezpieczyła mniejsze elementy blachy na dachu - mówi Małgorzata Kober.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już 6/10 będzie kozackim wynikiem

Pytanie 1 z 10
Ile samolotów porwali terroryści z Al-Kaidy 11 września 2001 roku?

Koszty naprawy dachu nadal są szacowane, ale kwota może przekroczyć nawet pół miliona złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa liczy straty po weekendowych wichurach. Wynoszą kilkaset tysięcy złotych