Warszawa

i

Autor: Angelo Romano flickr.com / bottled_void flickr.com Warszawa

Warszawa w rankingu stresujących miast - jak wypadła stolica? Będziecie zaskoczeni!

2021-07-01 17:06

Zestresowany niczym Warszawiak? A może chillout, jak w Wawie? Stolica Polski znalazła się w rankingu najbardziej i najmniej stresujących miast Świata. Gdzie uplasowało się miasto stołeczne? Możecie być zaskoczeni tą lokatą! Więcej na ten temat w naszym artykule.

Warszawa niewątpliwie wiele osób przyprawia o ból głowy. Tempo życia w stolicy kraju sprawia, że coraz więcej mieszkańców musi się mierzyć ze stresem, który, jak wiadomo, ma niezwykle negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Z drugiej strony stolica oferuje masę atrakcji, które pozwalają na odreagowanie, a wiele terenów sprzyja uspokojeniu i "wrzucaniu na luz". Czynniki odpowiedzialne za samopoczucie mieszkańców zostały wzięte pod uwagę przez firmę Vaay przy tworzeniu rankingu najbardziej i najmniej stresujących miast. Lokaty ustalano na podstawie analizy zmiennych, takich jak: stabilność polityczna, bezpieczeństwo, poszanowanie odmienności, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, natężenie dźwięków czy stopa bezrobocia. Sklasyfikowano 100 miast, wśród których znalazła się też Warszawa. Gdzie się uplasowała? Okazuje się, że warszawiacy i warszawianki jak u siebie poczuliby się w dwóch słynnych metropoliach.

Lanberry dzieli się pozytywną energią w piosence Od zaraz!

Najmniej zestresowani są mieszkańcy Reykjaviku

Na szczycie zestawienia przygotowanego przez Vaay znalazła się inna stolica. Reykjavik - miasto stołeczne Islandii. Pełną setkę w punktacji miasto otrzymało między innymi w kategoriach równouprawnienia płci i czystości powietrza. Dwa pozostałe "medalowe" miejsca to szwajcarskie Berno i fińskie Helsinki.

Jak reagujesz na stres?

Pytanie 1 z 13
Wracasz do domu po ciężkim dniu i:

Największy stres w Bombaju

Bombaj – stolica indyjskiego stanu Maharasztra. To tamtejsza ludność najbardziej cierpi z powodu stresu. Jest dokładnie na drugim biegunie w stosunku do Rejkiawiku. Indyjskie miasto otrzymało bowiem w podsumowaniu tylko 1 punkt. Stolica Islandii zaś 100. Nieco wyżej nad Bombajem jest Lagos w Nigerii i Manila, stolica Filipin

Warszawa jak... Paryż?

Gdzie w rankingu znalazła się Warszawa? Co ciekawe, stolica Polski znalazła się mniej więcej w środku stawki - 63 miejsce! Zaskakujące może się wydawać, że aż 6 miejsc niżej znalazł się Londyn. Bardzo podobny poziom stresu odczuwają zaś mieszkańcy i mieszkanki Paryża, który jest o jedno oczko wyżej nad Warszawą, i stolicy hippisów - San Francisco będącego tuż pod miastem Syreny. Miejmy nadzieję, że z czasem Warszawa znajdzie się w górnej połowie stawki.

Źródło: vaay.com

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa w rankingu stresujących miast - jak wypadła stolica? Będziecie zaskoczeni!