Szczepionka

i

Autor: Unsplash Adam Niedzielski o trzeciej dawce szczepionki: Sprawa cały czas otwarta

Weekendowe punkty szczepień - dwa nowe czynne od 3 lipca! Gdzie są zlokalizowane?

2021-07-02 11:09

W całej Polsce wciąż trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Szczególnie intensywnie akcja jest prowadzona w Warszawie. Stolica udostępniła mieszkańcom i mieszkankom między innymi weekendowe punkty szczepień. Uruchomienie dwóch nowych zaplanowano na sobotę, 3 lipca. W tym artykule poznacie ich lokalizację.

Weekendowe punkty szczepień to miejsca, w których preparat dający odporność na koronawirusa można przyjąć w soboty i niedziele. Pierwsze takie punkty w Warszawie pojawiły się na Bulwarach Wiślanych i w Parku Wodnym Moczydło. Ma to stanowić ułatwienie dla wszystkich chcących się szczepić mieszkańców i mieszkanek miasta stołecznego. Wszystko po to, by akcja #warszawaszczepi przebiegała jeszcze szybciej i sprawniej. Władze miasta postanowiły uruchomić w sobotę, 3 lipca, dwa nowe punkty szczepień weekendowych. Gdzie są zlokalizowane? Jakie godziny funkcjonowania dla nich przewidziano? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Krystian Ochman - tak powstał teledysk Prometeusz. Te ujęcia robią wrażenia!

Gdzie nowe weekendowe punkty szczepień w Warszawie?

Nowe punkty szczepień weekendowych zlokalizowano przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a) oraz na terenie warszawskiego zoo – nieopodal budynku hipopotamiarni. Pierwszy z nich działa w godzinach 12:00 - 18:00. Natomiast drugi, 11:00 - 17:00. Jak czytamy na stronie urzędu miasta - Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer).

Weekendowe punkty szczepień na Bulwarach Wiślanych i w Parku Moczydło - godziny otwarcia

W weekendy wciąż funkcjonują punkty na Bulwarach Wiślanych i w Parku Moczydło. Pierwszy z nich działa w godzinach 13:00 - 18:00. Punkt w Parku Moczydło jest otwarty w godzinach 14:00 - 19:00.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: Weekendowe punkty szczepień - dwa nowe czynne od 3 lipca! Gdzie są zlokalizowane?