Śmieci w lesie

i

Autor: pixabay.com Śmieci w lesie

Więźniowie wysprzątają lasy - nadleśnictwo Jabłonna podjęło współpracę z aresztem przy Ciupagi

2022-02-16 13:04

Na tym porozumieniu skorzystają wszystkie strony! Lasy będące pod opieką nadleśnictwa Jabłonna zostaną posprzątane przez zatrudnionych do tego więźniów. Skazani zbiorą śmieci w lasach Choszczówki, Bukowca Jabłonowskiego i Chotomowa. Więcej na ten temat w artykule.

Skazani będą sprzątać lasy Choszczówki, Bukowca Jabłonowskiego i Chotomowa - zakłada to porozumienie podpisane przed nadleśnictwo Jabłonna i Areszt Śledczy na Białołęce przy ul. Ciupagi 1. Osadzeni mają nie tylko sprzątać, ale też wykonywać proste prace leśne i szkółkarskie. Chodzi między innymi o opiekę nad miejscami pamięci, prace porządkowe wokół mogił znajdujących się w lasach Nadleśnictwa, dbanie o czystość kompleksów leśnych, ścieżek dydaktycznych i stan infrastruktury turystyczno-edukacyjnej. Na tym rozwiązaniu mają skorzystać wszystkie zaangażowane strony. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

Ukląkł, przeżegnał się i okradł kościelną skarbonę! Pobożny złodziej z Myślenic zatrzymany

Czystsze lasy i... skuteczniejsza resocjalizacja

Prace w lesie mają też wartość resocjalizacyjną. Dla większości osadzonych możliwość pracowania, szczególnie poza murami więzienia, jest nagrodą za dobre sprawowanie. Jak czytamy na stronie nadleśnictwa: Głównym celem podpisanego porozumienia pomiędzy Aresztem i Nadleśnictwem jest współpraca w zakresie zwiększenia efektywności oddziaływań resocjalizacyjnych i procesu readaptacji społecznej skazanych poprzez propagowanie działalności ekologicznej, edukacyjnej, kulturalno-oświatowej oraz wspieranie inicjatyw mających na celu kształtowanie wśród osadzonych społecznie pożądanych postaw.

Źródło: jablonna.warszawa.lasy.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Więźniowie wysprzątają lasy - nadleśnictwo Jabłonna podjęło współpracę z aresztem przy Ciupagi