WKD: Zmiana rozkładu jazdy od grudnia. Sprawdź szczegóły

2022-11-22 10:23 STAN
WKD: Zmiana rozkładu jazdy od grudnia. Sprawdź szczegóły
Autor: ARTUR HOJNY / SE WKD: Zmiana rozkładu jazdy od grudnia. Sprawdź szczegóły

Warszawska Kolei Dojazdowa zmienia rozkład jazdy. Nowe godziny odjazdów i przyjazdów pociągów będą obowiązywać od grudnia 2022. Sprawdź, co się zmieni.

WKD: Zmiana rozkładu jazdy od grudnia

Od niedzieli, 11.12.2022, będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów WKD na sezon 2022/2023. W porównaniu z obecnie obowiązującym rozkładem jazdy, w związku z kontynuacją prac obejmujących budowę drugiego toru linii kolejowej nr 47 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego, utrzymane zostaną:

  • wyłączenie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska,
  • zawieszenie ruchu pociągów na odcinku od Podkowy Leśnej Głównej do Milanówka
  • oraz zawieszenie funkcjonowania przystanku kolejowego Podkowa Leśna Zachodnia.

W dalszym ciągu na wyłączonych z ruchu pociągów odcinkach obsługę zapewni zastępcza komunikacja autobusowa. Podstawową zmianą, jaka zajdzie od dnia 11.12.2022 w stosunku do dotychczasowej organizacji ruchu będzie zakończenie na obecnym etapie prac ograniczeń dla kursowania pociągów w dni powszednie w godz. 9-17 na odcinku Podkowa Leśna Główna - Grodzisk Maz. Jordanowice.

Czytaj także: "Daj się podwieźć emocjom!": Po Warszawie jeździ mundialowy autobus!

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do odwołania. W ciągu 2023 roku będą wprowadzane zmiany rozkładu jazdy w związku z kolejnymi etapami realizacji robót budowlanych w zakresie budowy drugiego toru od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. W ciągu I kwartału 2023 roku nastąpi przywrócenie ruchu pociągów do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, przełączenie ruchu na nowo wybudowany tor pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim (wraz z oddaniem do użytku wszystkich nowych peronów zbudowanych przy tym torze, w tym obiektu w Podkowie Leśnej Zachodniej) oraz rozpocznie się rozbiórka i kompleksowa przebudowa dotychczasowego, starego toru nr 1G na ww. odcinku. Przebudowa dotychczas istniejącego toru wraz z wszystkimi obiektami mostowymi i przejazdami kolejowo-drogowymi potrwa ok. 6 miesięcy, do przełomu III i IV kwartału 2023 roku. W tym samym czasie będą realizowane również prace w obrębie stacji Podkowa Leśna Główna, obejmujące włączenie w jeden okręg nastawczy grupy rozjazdów na wysokości Podkowy Leśnej Zachodniej, umożliwiających obsługę linii kolejowej nr 48 do Milanówka.

W ciągu 2023 roku rozkład jazdy pociągów WKD będzie również ulegać zmianom z uwagi na prowadzoną przez spółkę PKP PLK S.A. przebudowę stacji Warszawa Zachodnia, która powoli zbliża się do południowej grupy peronów dla ruchu podmiejskiego i aglomeracyjnego zlokalizowanych od strony Alej Jerozolimskich - w tym peronu nr 1 obsługiwanego przez WKD. W ciągu I kwartału 2023 roku lub na przełomie I i II kwartału 2023 roku ograniczenia obejmą jeden z torów WKD (tor nr 2 - prawy w kierunku stacji Warszawa Śródmieście WKD), natomiast w III kwartale 2023 roku lub na przełomie III i IV kwartału 2023 roku ograniczenia będą dotyczyć już obydwu torów WKD. W związku ze spodziewanymi ograniczeniami na wybranych odcinkach pociągi WKD zostaną zastąpione innymi środkami transportu zbiorowego.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Gdzie rozgrywa się akcja filmu "Love Actually"?
Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ
Woda w cenie paliwa? Cała prawda o cenach w Katarze
Źródło: WKD: Zmiana rozkładu jazdy od grudnia. Sprawdź szczegóły
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany