Będzie nowe 500 plus, ale tylko dla TEJ GRUPY ZAWODOWEJ. Kto zyska?

i

Autor: pixabay Będzie nowe "500 plus", ale tylko dla TEJ GRUPY ZAWODOWEJ. Kto zyska?

Będzie nowe "500 plus", ale tylko dla TEJ GRUPY ZAWODOWEJ. Kto zyska?

2022-04-26 8:56

W Polskim Ładzie rząd ukrył kilka niespodzianek, a jedną z nich jest nowe "500 plus". Jednak nie wszyscy będą mogli cieszyć się z dodatkowych pieniędzy. Dostanie je tylko jedna grupa zawodowa w postaci rocznego odliczenia, które niespodziewanie zostało znacząco zwiększone. Kto może się cieszyć?

Już za kilka miesięcy, bo od 1 lipca w Polskim Ładzie dojdzie do kilku kolejnych poważnych zmian. Wśród nich jest rezygnacja z ulgi dla klasy średniej, a w zamian wprowadzone zostanie obniżenie stawi PIT z 17 na 12 procent. Wielu ekspertów wskazuje, że takie porządki w reformie podatkowej w połowie roku nie są niczym dobrym, jednak jak zapewnia rząd Polacy mają na tym skorzystać. Okazuje się, że wśród wprowadzonych zmian są te korzystne dla niektórych osób. Jak podaje „Fakt” wśród nich jest właśnie nowe "500 plus" w postaci rocznego odliczenia. Na to może liczyć jedna z grup zawodowych.

Powitaliśmy nowy pociąg metra. Skoda Varsovia jest już w Warszawie

CZYTAJ TAKŻE: Bierzesz 500 plus? Musisz pamiętać o TYM TERMINIE! Wkrótce mija

Będzie nowe "500 plus". Kto zyska?

Jak podaje „Fakt”, jedna ze zmian w Polskim Ładzie dotyczy zwiększenia ulgi dla członków związków zawodowych. Co ważne, do tego roku takiej ulgi nie było i dopiero w 2022 roku została wprowadzona. Wynosi 300 złotych, ale jak się okazuje rząd postanowił zwiększyć ją do kwoty 500 złotych rocznie.

Związkowcy sami zaproponowali zmianę

Zmiany zostały zaproponowane przez „Solidarność”, w trakcie prac nam reformą podatkową. Związkowcy mieli wcześniej wskazywać minusy Polskiego Ładu.

- Resort finansów w projekcie ułatwia sposób dokumentowania tej ulgi. Związkowcy nie będą musieli przedstawiać dowodów wpłat dokonanych na konto związku. Wystarczy PIT-11, w którym pracodawca wykazuje wysokość pobranych z wynagrodzenia składek na rzecz związków zawodowych – pisze „Fakt”.

Zmiany mają zacząć obowiązywać od 1 lipca, ale z mocą od 1 stycznia. To sprawia, że związkowcy już w tym roku będą mogli zyskać 500 złotych od państwa.

Nowe 500+ to dobra wiadomość dla Alberta z ESKI. Będzie mógł wkręcić kolejnych słuchaczy... :)

Posłuchajcie odcinka WKRĘTARKI i sprawdźcie, jak poszło mu poprzednio!

Listen to "Wojtuś bez szmalu" on Spreaker. Źródło: Będzie nowe "500 plus", ale tylko dla TEJ GRUPY ZAWODOWEJ. Kto zyska?