Chętni walą drzwiami i oknami: 19 stycznia poznamy nowego selekcjonera!

2022-01-04 9:54

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyznał, że wciąż napływają oferty od trenerów zainteresowanych pracą na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. "Na razie trzeba wybrać kilku, może czterech-pięciu, z którymi będziemy rozmawiać" - powiedział Kulesza. Nazwisko nowego selekcjonera mamy poznać 19 stycznia. Sam Kulesza nie wyklucza jednak, iż nazwisko może być znane nieco wcześniej, lub np. nieco po 19 stycznia.

Według mediów nowym trenerem kadry zostanie prawdopodobnie polski szkoleniowiec, choć prezes Kulesza na razie tego nie potwierdza.

"Nie mogę powiedzieć, że na 100 procent selekcjonerem będzie Polak, ponieważ spływa do nas, m.in. na mój komunikator, bardzo dużo zapytań od menedżerów czy osób, które sympatyzują z danymi trenerami. Jest sporo nazwisk mniej znanych, ale są też znane. To jednak głównie panowie w starszym wieku. Gdzieś ich czas już minął. Nie chcę wymieniać nazwisk, my też kiedyś będziemy starsi" - przyznał Kulesza w programie "Sport.pl Live".

Cezary Kulesza potwierdził informacje mediów o zainteresowaniu ze strony m.in. Włochów, byłych znakomitych piłkarzy, Fabio Cannavaro i Andrei Pirlo.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

KTO ZOSTANIE NOWYM SELEKCJONEREM?

W mediach przewijają się nazwiska kilku potencjalnych kandydatów. Wśród nich są zarówno Polacy (Adam Nawałka, Marek Papszun), jak i zagraniczni trenerzy (Dick Advocaat, Juergen Klinsmann i Avram Grant).

Kulesza nie chciał szerzej wypowiadać się na temat nowego selekcjonera, ale przyznał, że w przypadku wywalczenia awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata ten miałby poprowadzić biało-czerwonych również podczas turnieju finałowego w Katarze.

QUIZ. Sławne WPADKI polskich gwiazd! To przeszło do historii telewizji. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 9
Komu podczas rozdania Wiktorów bluzka zsunęła się z biustu, odsłaniając plastry, które miały ją utrzymać na miejscu?

"Jeżeli trener wygra baraże, to normalna sprawa, że pojedzie z kadrą również na mundial do Kataru. Inaczej to nie byłoby po piłkarsku" - podkreślił Kulesza w rozmowie z Sport.pl.

Kulesza zapowiedział, że będzie brał też pod uwagę trenerów, którzy obecnie są związani kontraktami z klubami z polskiej ekstraklasy. W tym wypadku głośno mówi się o Marku Papszunie. Słychać także głosy o Macieju Skorży. Wydaje się, iż na dobre odpada kandydatura Piotra Nowak, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok.

Jan Krzysztof Duda wicemistrzem świata w szachach!

KIEDY POZNAMY NOWEGO SELEKCJONERA?

Prezes PZPN Cezary Kulesza wskazał datę, kiedy wiadomo będzie już, kto zastąpi Paulo Sousę w roli szkoleniowca piłkarskiej reprezentacji Polski. "19 stycznia, na pierwszym posiedzeniu zarządu, będziemy znać nazwisko nowego trenera" - zapewnił działacz na antenie TVP Sport.

Polscy piłkarze nie mają selekcjonera od końca grudnia, gdy PZPN rozwiązał kontrakt z Paulo Sousą, na jego prośbę. Portugalczyk objął funkcję trenera Flamengo Rio de Janeiro. Sousa nagle wystąpił o rozwiązanie umowy wiążącej go z PZPN, co Kulesza potwierdził w niedzielę. Szkoleniowiec zdecydował się na taki krok, choć w marcu biało-czerwonych czekają dwustopniowe baraże o awans. Portugalczyk w środę, zaraz po oficjalnym rozstaniu z reprezentacją Polski, został przedstawiony jako trener Flamengo Rio de Janeiro. W związku z tym spadła na niego duża krytyka.

Źródło: Chętni walą drzwiami i oknami: 19 stycznia poznamy nowego selekcjonera!