Deszcz

i

Autor: pixabay Deszcz podczas wakacji - co robić gdy pada?

Wakacje

Co robić podczas urlopu gdy pada? 10 niezawodnych pomysłów

2023-08-09 14:49

Lato w pełni, wakacje trwają w najlepsze, a każdy będąc na urlopie marzy o idealnej, bezdeszczowej pogodzie. To jednak niemożliwe, ponieważ lato to najbardziej deszczowa pora roku. To oznacza, że ci, do których szczęście się nie uśmiechnie, będą musieli znaleźć wyjście z sytuacji. Podpowiadamy, co robić w czasie wakacji, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza.

Zła pogoda to jedna z rzeczy, której najbardziej obawiają się Polacy, planując urlop w Polsce. Lipiec jest bowiem najbardziej deszczowym miesiącem całego roku. Jest więc bardzo prawdopodobne, że decydując się na wypoczynek w tym właśnie miesiącu, zdarzą nam się deszczowe dni. Choć prognozy na sierpień bywają zwykle bardziej optymistyczne, temperatury w ciągu dnia, a zwłaszcza wieczorami mogą być już nieco niższe. To jednak nie powód, aby rezygnować z wakacji w Polsce. Wystarczy uzbroić się w w kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy i kilka kreatywnych pomysłów na spędzenie czasu wolnego w czasie trwania deszczowej aury.

ESKA Summer City Terma Bania 6.07

Co robić gdy pada? 5 niezawodnych pomysłów!

Prognozy pogody, zwłaszcza te długoterminowe czasami zawodzą, bywał również, że nagle nastąpi oberwanie chmury, a wtedy wiele wakacyjnych planów może spełznąć na niczym. W zależności od tego, gdzie przebywacie - czy w górach, czy na Mazurach, czy też nad morzem - przygotowaliśmy kilka pomysłów na spędzenie dnia w atrakcyjny sposób.

1. Skorzystaj parku wodnego

Jeżeli mieliście w planach pływać w morzu już jeziorze i korzystać ze słońca, jednak niebo pokryło się deszczowymi chmurami, nic straconego. Odpalcie internet i znajdźcie najbliższy park wodny czy basen z atrakcjami. Jest to świetna alternatywa, a wy nie będziecie mieli poczucie zmarnowanego czasu.

2. Skuś się na Spa

Gdy za oknem plucha, a słońce tego dnia nie da rady przebić się przez kłęby czarnych chmur, zróbcie sobie dzień totalnego relaksu. Wybierzcie się najbliższego spa, a w ofercie na pewno znajdziecie kojące masaże, aromatyczne kąpiele czy kojące zabiegi pielęgnacyjne, na które często nie ma czasu przy zabieganym trybie życia. To sprawi, że chociaż wy się rozpromienicie.

3. Wybierzcie się w kulinarną podróż

Gdy budzicie się rano i widzicie, że nici z pięknej pogody, warto zdecydować się na kulinarną podróż po okolicznych restauracjach. Będąc w różnych miejscach, warto popytać mieszkańców, gdzie serwowane są lokalne przysmaki. Można również sugerować się opiniami w internecie, aby wybrać najlepiej oceniane miejsca.

4. Teatr, kino, muzeum...

Deszczowa pogoda, to świetna okazja, aby nadrobić kinowe zaległości. Nie żałujcie sobie popcornu i udajcie się nawet na niejeden seans. Możecie również wziąć pod rozwagę, udanie się do teatru, aby urozmaicić dzień. Podczas dobrym spektaklu z pewnością zapomnicie o całym świecie, a tym bardziej, nieciekawej pogodzie. Sprawdźcie również, czy w okolicy nie znajdują się interesujące muzea, galerie sztuki czy skanseny, gdzie również można przepaść na kilka ładnych godzin, zapoznając się nieco z kulturą.

5. Kawiarnia z planszówkami lub czytelnią

Dla niektórych pierwsze skojarzenie z deszczowym dniem to planszówki! Kawiarnie z planszówkami, czy kawiarnio-czytelnie znajdują się we wszystkich większych miastach. Warto zajrzeć w takie miejsca, zamówić kawę, gorącą czekoladę lub egzotyczny koktajl i pograć w ulubione gry. Jeżeli jednak, deszcz nastraja was bardziej na czytanie, usiądźcie w zacisznym miejscu kawiarni i zanurzcie się w ciekawą opowieść.

Źródło: Co robić podczas urlopu gdy pada? 10 niezawodnych pomysłów