Coraz trudniejsze warunki na drogach. W OŚMIU WOJEWÓDZTWACH alerty przed intensywnymi opadami śniegu!

i

Autor: Unsplash - Ken Whytock Coraz trudniejsze warunki na drogach. W OŚMIU WOJEWÓDZTWACH alerty przed intensywnymi opadami śniegu!

Coraz trudniejsze warunki na drogach. W OŚMIU WOJEWÓDZTWACH alerty przed intensywnymi opadami śniegu!

2021-11-28 15:30

Coraz trudniejsze warunki panują na drogach w województwie opolskim i dolnośląskim. Intensywne opady śniegu niebawem dotrą również do innych regionów Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu województw. Szczegóły poniżej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Trudne warunki panują już na drogach w województwie opolskim czy dolnośląskim. Z powodu śliskiej nawierzchni doszło do wielu kolizji oraz wypadków. Opady śniegu będą występować również w centrum kraju, a później na północy kraju. Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu województw - południowo-wschodnich powiatów województwa dolnośląskiego, zachodnich powiatów województwa opolskiego, zachodniej części województwa łódzkiego, południowo-wschodniej części województwa wielkopolskiego oraz wschodnich regionów województwa kujawsko-pomorskiego, zachodnich regionów województwa mazowieckiego i wschodnich pomorskiego, północno-zachodnich warmińsko-mazurskiego.

W regionach objętych alertem prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej od około 10 cm do około 15 cm.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 26.11.2021

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Coraz trudniejsze warunki na drogach. W OŚMIU WOJEWÓDZTWACH alerty przed intensywnymi opadami śniegu!