Polscy siatkarze

i

Autor: screen/Instagram @PolskaSiatkowka Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn z szansą na rekord

Czy Polacy pobiją rekord? Szansa na obronę tytułu we własnym kraju

2022-04-14 16:15

Polska grupa, dwa ćwierćfinały, oba półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał - te spotkania mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn zostaną rozegrane u nas. Wspólnie ze Słowenią Polska oficjalnie została organizatorem tegorocznego turnieju. Polacy mogą zatem powalczyć, by sięgnąć po trofeum u siebie. I to rekordowe trofeum!

Szansa na historyczny rekord

Polscy siatkarze będą zatem bronić tytułu mistrza świata na swoim terenie. Polski Związek Piłki Siatkowej na razie nie podaje dokładnego terminarza turnieju. Dla kibiców oznacza to, że nie wiadomo jeszcze dokładnie gdzie będą rozgrywane poszczególne spotkania imprezy.

W nadchodzącym turnieju reprezentanci Polski walczyć będą o trzeci już z rzędu tytuł mistrza świata. Rok 2014 przyniósł sukces naszej drużyny w katowickim Spodku. Cztery lata temu, podczas turnieju w Bułgarii i Włoszech, Polacy mistrzostwo zdobyli podczas finału w Turynie. W obu tych turniejach ostateczne starcie Biało-Czerwoni grali z Brazylijczykami - kolejno 3:1 i 3:0.

Jeżeli udałoby im się wygrać turniej kolejny raz, to wyrównaliby rekord Włochów i Brazylijczyków. Obie te drużyny jak na razie jako jedyne w historii zdobyły tytuł mistrzów świata po 3 razy z rzędu.

Maria Kobryń W Samą Porę VOX FM

Mistrzostwa świata w siatkówce 2022 – podział na grupy:

  • A: (zespół na miejsce Rosji), Serbia, Tunezja, Portoryko
  • B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar
  • C: Polska, USA, Meksyk, Bułgaria
  • D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun
  • E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny
  • F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn rozpoczną się w piątek 26 sierpnia i potrwają do niedzieli 11 września.