Polska gospodarzem mistrzostw świata

i

Autor: screen/Twitter @PolskaSiatkowka Premier Mateusz Morawiecki ogłosił organizację mistrzostw świata w siatkówce

Polscy siatkarze będą bronić tytułu u siebie! Gdzie odbędą się mecze mistrzostw świata?

2022-04-14 15:44

To już oficjalne - Polska wraz ze Słowenią Polska będzie organizować mistrzostwa świata w siatkówce 2022. To u nas ma odbyć się większość spotkań, w tym finał, dwa półfinały oraz mecz o 3 miejsce. Polacy będą po raz drugi bronić tytułu.

Kiedy dokładnie odbędą się mistrzostwa?

Do mistrzostw pozostało niespełna pół roku, dlatego rozmowy z poszczególnymi miastami na pewno muszą nabrać tempa. Wśród wymienianych przez ekspertów obiektów, które są w stanie pomieścić wielotysięczną publiczność znajdziemy Łódź, Kraków, Gliwice, Katowice oraz Gdańsk.

Mistrzostwa odbędą się na przełomie sierpnia i września 2022, dlatego należy pamiętać, że obiekty te mogą mieć już zaplanowane w tych terminach imprezy, zarówno sportowe jak i kulturalne. Jak widać jest więc sporo znaków zapytania co do imprezy, która ma rozpocząć się pod koniec tegorocznych wakacji.

Pierwsza reklama VOX FM "Bałkanica"

Dlaczego Polska została gospodarzem tak późno?

Pierwotnie turniej miała organizować Rosja. Jednak po inwazji na Ukrainę prawo do tej imprezy zostało jej odebrane. Formalnie decyzja zapadła 1 marca. "Zaproponowaliśmy, żeby tych mistrzostw nie zrobić w Rosji, ale zrobić je w Polsce. I wygraliśmy ten wyścig" - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.