Gorący LUTY 2023 po 'ciepłym' styczniu pewniakiem. Szalona prognoza pogody

Po rekordowym styczniu nadchodzi GORĄCY LUTY 2023. Szalona prognoza pogody
Autor: Andrzej Zbraniecki/East News Po rekordowym styczniu nadchodzi GORĄCY LUTY 2023. Szalona prognoza pogody

Rekordowo ciepły styczeń to nie koniec. Przed nami wysokie temperatury w lutym i swego rodzaju zapowiedź wiosny 2023. Eksperci pogodowi z Europy nie mają wątpliwości, że tegoroczny sezon będzie katastrofalny dla sportów zimowych. Brak śniegu przełożył się na liczbę osób korzystających ze stoków narciarskich. Jaki będzie luty 2023? Jaka pogoda? Najnowsze przewidywania poznacie na naszej stronie.

Spis treści

  1. Gorący luty 2023 - jaka będzie pogoda?

Po rekordowym styczniu nadchodzi upalny i gorący luty 2023. Eksperci od pogody z całej Europy nie mają wątpliwości, że trzeba spodziewać się dużo wyższych średnich temperatur w drugim miesiącu roku niż miało to miejsce w poprzednich latach. Niemieccy meteorolodzy, którzy mierzą zmiany temperatur i prowadzą analizy od 1881 roku nie kryli szoku, gdy temperatura w pierwszej połowie stycznia była o ponad 8 stopni Celsjusza wyższa od wcześniej przyjętych norm. Z tego też powodu ku radości wszystkich wielu osobom udało się sporo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, a co więcej cena najważniejszych surowców spadła czy nieznacznie wzrosła. W drugiej połowie miesiąca mamy mieć do czynienia z przymrozkami oraz opadami śniegu, ale nie będą one rekordowe. Nie można też mówić o ostrym, siarczystym mrozie, który będzie wywoływać paraliż na drogach tak, jak miało to miejsce na początku grudnia.

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich jeszcze nie było!

Masio Sylwester Kwiek - wnuk ostatniego króla romskiego uczestnikiem The Voice Senior!

Gorący luty 2023 - jaka będzie pogoda?

Luty 2023 ma być swego rodzaju zapowiedzią wiosny. Mamy poczuć przypływ ciepłego powietrza, a co więcej z ziemi wyłonią się pierwsze kwiaty. Zdaniem niemieckich ekspertów pogodowych luty będzie cieplejszy o ponad 3 stopnie Celsjusza w porównaniu do wartości referencyjnej z lat 1961-1990. W Europie temperatura może być o dwa do trzech stopni wyższa niż średnia klimatyczna. Zaznaczono jednocześnie, że ten sezon będzie katastrofalny, jeśli chodzi o sezon sportów zimowych. Niestety, ucierpią głównie na tym właściciele wyciągów. 

Friz dał MILIONY złotych starym ekipowiczom. Ten sekret projektu szokuje!

Sprawdziliśmy długoterminowe prognozy pogody na luty 2023 i początek miesiąca ma być mroźny. Dopiero po 10 dniu tego miesiąca mamy mieć do czynienia z wiosenną aurą.

Niewątpliwie taka ciepła zima może być dość niepokojąca. Z drugiej strony, w trudnych czasach, wiele osób marzyło o łagodnej zimie. Chociażby ze względu na obawy przed wysokimi cenami za ogrzewanie.

Sonda
Czy cieszysz się, że zima jest łagodna?
Źródło: Gorący LUTY 2023 po 'ciepłym' styczniu pewniakiem. Szalona prognoza pogody
Nasi Partnerzy polecają