Polskie gruszki nowym wrogiem? Sąd w Rosji stwierdził, że zagrażają rosyjskiej moralności i prawu

2023-01-23 10:44 Mateusz Pielka
Rosja gruszki
Autor: Flickr Rosja zwalcza polskie gruszki!

W Rosji w Orsku w dzielnicy “Sowieckij Rajon” (Dzielnica Radziecka) w obwodzie orenburskim Sąd Rejonowy orzekł, że informacje ze strony internetowej sprzedającej polskie gruszki naruszają prawo. Takie kuriozum już nikogo w cywilizowanym świecie nie dziwi. Rosyjski system sądowy nie ma nic wspólnego z praworządnością.

O zakaz umieszczania informacji o pochodzeniu gruszek i ich sprzedaży wystąpił prokurator. Stwierdził, że strona internetowa oferowała zakup gruszek z Polski, których import do Rosji jest zabroniony ze względu na sankcje. Moskwa wprowadziła własne sankcje, które miały być odpowiedzią na sankcje ogłaszane przez Zachód za inwazję na Ukrainę.

Według putinowskiego prokuratora takie informacje w otwartym dostępie zagrażają interesom narodowym Rosji, moralności, prawom i wolnościom obywateli. Jednym słowem absurd goni absurd jak to w Rosji.

Finalnie sąd uznał, że prawo zabrania sprzedaży gruszek z Polski i ustalił odpowiedzialność administracyjną z tego tytułu. W związku z tym uznano, że rozpowszechnianie takiej informacji na stronie internetowej w Rosji jest zabronione. Postanowienie sądu podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Tak wygląda wolność w Rosji...

Źródło: Polskie gruszki nowym wrogiem? Sąd w Rosji stwierdził, że zagrażają rosyjskiej moralności i prawu
Nasi Partnerzy polecają