Ochrona przed Słońcem

i

Autor: pixabay.com Ochrona przed Słońcem

Jak chronić się przed Słońcem? Stosuj te sposoby, by zachować zdrowie latem [GALERIA]

2021-07-12 11:40

Lato to czas, w którym wszyscy chcemy złapać trochę Słońca. Pamiętajmy jednak, że upał i długotrwałe wystawianie się na działanie promieni słonecznych może szkodzić naszemu zdrowiu! Jak skutecznie chronić się przed promieniami UV i przegrzaniem organizmu? Przygotowaliśmy dla Was kilka porad.

Ochrona przed Słońcem latem to kwestia niezwykle ważna dla naszego zdrowia! W lipcu i sierpniu grzeje niemiłosiernie, co często staje się problemem. Długotrwałe wystanie się na działanie promieni słonecznych i upału może doprowadzić do przegrzania, udarów słonecznych, odwodnienia i uszkodzeń skóry. Brak odpowiedniej ochrony zwiększa też ryzyko zachorowania na czerniaka - groźny nowotwór skóry. Inną ważną kwestią jest też zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas opalania. Jak skutecznie chronić się przed Słońcem? Zebraliśmy najważniejsze porady, które pozwolą wam zachować zdrowie i cieszyć się opalenizną, którą będzie można pochwalić się jeszcze jesienią.

Kalendarz ząbkowania u dziecka

Najlepsze sposoby ochrony przed Słońcem - GALERIA

Ochrona przed słońcem powinna być całościowa. Latem powinniśmy więc dbać o naszą skórę, włosy i nawodnienie organizmu. Podstawą są oczywiście kremy z filtrem i picie dużych ilości wody. O czym jeszcze pamiętać? Najważniejsze zasady ochrony przed Słońcem znajdziecie w poniższej galerii.

Źródło: Jak chronić się przed Słońcem? Stosuj te sposoby, by zachować zdrowie latem [GALERIA]