Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Prognoza długoterminowa nie zostawia wątpliwości!

i

Autor: canva.com Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Prognoza długoterminowa nie zostawia wątpliwości!

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Prognoza długoterminowa nie zostawia wątpliwości!

2023-08-09 15:02

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Kiedy spadnie śnieg? Ile będzie stopni Celsjusza oraz kiedy będzie najzimniej? Prognoza długoterminowa została przedstawiona i od razu możemy uspokoić, że nie czeka nas zima stulecia! Przynajmniej tak wynika z pierwszych zapowiedzi. Dowiedzcie się, co nas czeka w grudniu, styczniu i lutym.

Spis treści

  1. Jaka będzie zima 2023 w Polsce? [PROGNOZA]
  2. Kiedy spadnie śnieg w Polsce? [PROGNOZA]

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? Prognoza długoterminowa interesuje osoby, które chcą wiedzieć, czy czeka nas rekordowo mroźna pora roku. Wiele pytań o to, jaka będzie zima w Polsce 2023 wynika z obaw o drożejące surowce, czy ewentualne ich braki. Gaz, ropa, czy chociażby węgiel już teraz osiągają wysokie ceny na ogólnoświatowym rynku. Pojawiły się pierwsze prognozy ekspertów i te nie zostawiają wątpliwości. Pierwsze ochłodzenie nastąpi w grudniu. Już w połowie miesiąca spodziewany jest śnieg, który kilka dni utrzyma się na powierzchni. Całościowo grudzień ma być ciepły z temperaturą średnią powyżej norm panujących w tym miesiącu. A jaka zima w styczniu 2022? Zastanawiacie się, jaka zima w lutym 2022? Pędzimy z odpowiedzią!

Ceny paliwa wrzesień 2022 - ile będzie kosztować benzyna? Cena ropy i gazu zaskoczy!

VOX FM – Jazda do roboty 2022

Jaka będzie zima 2023 w Polsce? [PROGNOZA]

Obawy o to, jaka będzie zima 2023 wynikają również z nagłego spadku temperatury we wrześniu. Nagle rano zrobiło się rześko, a wieczorem temperatura przy gruncie spadła do zera stopni Celsjusza. Skoro chłód pojawił się tak szybko, to co będzie w kolejnych miesiącach? Eksperci pogodowi odważyli się wytypować, co wydarzy się w styczniu. Według nich początek 2023 roku będzie ciepły, z temperaturami od 0 do 7 stopni Celsjusza. W partiach górskich możliwe są minusowe odczyty. Zapowiadają jednocześnie, że mróz zaatakuje w drugiej połowie miesiąca. Będzie to odczuwalne od 18 do 27 stycznia. Wtedy na termometrach w dzień od -4 do nawet -19 stopni Celsjusza w górach. Zima w lutym 2023 będzie jeszcze mocniejsza, a do tego dojdą opady śniegu. Wir polarny sprawi, że temperatura między 10 lutego a 2 marca spadnie w najzimniejszym momencie do -21 stopni Celsjusza. Meteorolodzy nie mówią, że przed nami zima stulecia. Pogoda zimą ma być jednak bardzo podobna do tej z 2022.

Kiedy spadnie śnieg w Polsce? [PROGNOZA]

Pierwszy śnieg zawsze dzieci wszystkie dzieci, które mają okazję pojeździć na sankach czy ulepić bałwana. Mniej cieszą się dorośli, dla których jest to sygnał, że nadchodzi zima i trzeba się na to przygotować. Jak wskazują meteorolodzy grudzień ma być mokry, ale obfity w opady deszczu. W okolicach 15 grudnia ma spaść pierwszy śnieg, który utrzyma się na powierzchni przez kilka dni. Na mocniejsze opady śniegu trzeba poczekać do połowy stycznia.

Sonda
Czy lubisz śnieg i niskie temperatury w czasie zimy?
Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.