Ceny paliwa wrzesień 2022 - ile będzie kosztować benzyna? Cena ropy i gazu zaskoczy!

i

Autor: canva.com Ceny paliwa wrzesień 2022 - ile będzie kosztować benzyna? Cena ropy i gazu zaskoczy!

Ceny paliwa wrzesień 2022 - ile będzie kosztować benzyna? Cena ropy i gazu zaskoczy!

2022-09-01 8:18

Kampania promocyjna PKN ORLEN, która umożliwia tankowanie paliwa w niższych cenach, zostanie przedłużona o dwa tygodnie. W związku z powrotami do szkoły, do 15 września 2022 nowi i obecni użytkownicy programu lojalnościowego będą mogli dalej korzystać z promocji gwarantującej paliwa tańsze o 30 groszy za litr, a posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą mniej o 40 groszy za litr. Ile będzie kosztować benzyna? Prognozy do sprawdzenia na naszej stronie.

Spis treści

  1. Ceny paliwa wrzesień 2022 - ile będzie kosztować?
  2. Paliwo wrzesień 2022 - promocja

Ceny paliwa wrzesień 2022 - ile będzie kosztować benzyna? Jaka jest cena ropy i gazu we wrześniu 2022? Kierowcy straszeni byli ogromnymi podwyżkami sięgającymi ponad 8 złotych za litr. Widmo dużego wzrostu cen związane jest z cenami baryłki w Stanach Zjednoczonych. Wysokie ceny paliw mają związek z Wojną w Ukrainie, ale też trudną sytuacją polityczną w Iraku. Istnieją obawy o możliwych zakłóceniach w dostawach ropy. Rynek zdecydowanie ma nadzieję na szybkie rozwiązanie konfliktów. Tymczasem ceny paliw 2022 we wrześniu będą dużo poniżej zapowiadanej kwoty. Stacja Orlen poinformowała, że promocja na tanie paliwo zostaje przedłużona. 

Finał zabawy Pokaż na co Cię stać na antenie VOX FM

Ceny paliwa wrzesień 2022 - ile będzie kosztować?

Ile będzie kosztować paliwo we wrześniu? Jak podał serwis internetowy e-petrol.pl średnie ceny paliw na polskich stacjach w tygodniu 29 sierpnia - 4 września 2022 wyniosą:

  • Pb98 - 7,42-7,58 zł
  • Pb95 - 6,53-6,66 zł
  • Diesel - 7,44-7,61 zł
  • LPG - 3,14-3,23 zł

W kolejnych dniach ceny paliw mogą być jeszcze wyższe, co jest spowodowane trudną sytuacją na międzynarodowym rynku. Ze zniżką o 30 groszy na Pb98 cena za litr będzie oscylować w granicach 7,15-7,20 zł, a ropy 7,18-7,35 zł.

Paliwo wrzesień 2022 - promocja

Z promocji mogą korzystać wszyscy zarejestrowani uczestnicy programu Vitay, którzy mają dostęp do aplikacji Orlen Vitay ub posiadają tradycyjną plastikową kartę VITAY. Od 1 do 15 września br. każdy uczestnik promocji ponownie otrzyma 30 groszy rabatu na litrze dowolnego paliwa (EFECTA lub VERVA) w ramach dwóch tankowań do 50 litrów. Pozwoli to nabyć w sumie do 100 litrów paliwa z rabatem. Dodatkową zniżkę otrzymają uczestnicy programu VITAY, którzy posiadają Kartę Dużej Rodziny. Będą oni mogli skorzystać z rabatu wyższego o 10 groszy, co oznacza, że oszczędzą 40 groszy na litrze. Oferta dostępna jest na wszystkich stacjach ORLEN, objętych programem VITAY.

W okresie wakacyjnym wszyscy użytkownicy naszego programu lojalnościowego mogli taniej zatankować na stacjach ORLEN. Widzimy, że trudna sytuacja na rynkach energetycznych w Europie nie została ustabilizowana, dlatego podjęliśmy decyzję o przedłużeniu promocji o kolejne 2 tygodnie. Wykorzystując dostępne mechanizmy rynkowe przy aktywnym wsparciu rządu staraliśmy się i dalej robimy wszystko, aby zapewnić klientom jak najniższe ceny paliw na stacjach. To się udaje, bo od 9 tygodni ceny paliw w Polsce pozostają jednymi z najniższych w Unii Europejskiej, co oznacza, że obecnie więcej za paliwa trzeba zapłacić m.in. w Rumunii, Bułgarii czy w Chorwacji 

- powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. W ramach kontynuowanej promocji będzie można zatankować z rabatem łącznie do 100 litrów paliwa. Akcja obejmie, tak jak do tej pory, wszystkie stacje pod marką ORLEN w Polsce.

Sonda
Czy ze względu na drogie paliwo przesiadłeś się do komunikacji miejskiej?