Kibice wrócą na stadiony już w marcu? PZPN zabiera głos ws. luzowania obostrzeń

2021-02-09 19:09 STAN DW
Kibice wrócą na stadiony już w marcu? PZPN zabiera głos
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kibice wrócą na stadiony już w marcu? PZPN zabiera głos

Powrót kibiców na stadiony możliwy już w marcu? Do tego przekonywali działacze PZPN na posiedzeniu sejmowej komisji. Miałoby się to zadziać przy najbliższym luzowaniu obostrzeń, w ścisłym reżimie sanitarnym. Czy rząd zgodzi się na luzowanie zasad dla kibiców?

Zakopane: Policja wlepia MANDATY, kibice ŚPIEWAJĄ

Kibice wrócą na stadiony już w marcu?

Od marca kibice mieliby wrócić na stadiony. W reżimie sanitarnym, z zajęciem 25 proc. miejsc - taka jest propozycja PZPN. Za nami posiedzenie komisji sejmowej w tej sprawie. Piłkarski związek apeluje, by kibice wrócili na stadiony "najszybciej jak się da". Proponują, by stało się to przy najbliższym luzowaniu obostrzeń przez rząd.

Czytaj także: Luzowanie obostrzeń: STOKI NARCIARSKIE znów otwarte! Od kiedy? Na jakich zasadach?

PZPN przedstawia plan powrotu kibiców na stadiony

PZPN przestawił plan powrotu fanów na stadiony, ale wszystko zależy od rządu. - To, że PZPN się o to stara, wcale nie oznacza, że przychyli się do tego rząd. Kibice już od dawna czekali na powrót na trybuny. Od dawna czekał także organizator, czekały również kluby, które mają dużo mniejsze zyski - tłumaczy dziennikarz sportowy Super Expresu Przemek Ofiara i dodaje, że aby do tego doszło trzeba będzie zapewnić takie warunki, aby kibice świętowali w reżimie sanitarnym.

- Sposób, w jaki cieszą się z bramek w tej sytuacji, podczas pandemii koronawirusa, jest niedopuszczalne. Oczywiście, kibice cieszą się z goli, padają sobie w ramiona. Z jednej strony można to zrozumieć, z drugiej - w ten sposób rozprzestrzenia się wirus - dodaje Ofiara.

Czytaj także: Raperzy uczą kibiców kultury! 'Reprymendę' usłyszeli na meczach Legii z Wisłą i Lechem

Stadiony otwarte w reżimie sanitarnym?

PZPN chciałby, żeby od marca stadiony mogłyby być zapełnione w 25 procentach. Wszystko w ścisłym reżimie. sanitarnym. Póki co rząd nie odniósł się do propozycji. Kolejne luzowanie obostrzeń zapowiedziano od 12 lutego. Wtedy otworzą się m.in. hotele i kina.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Możesz być w szoku, że ludzie TO UPRAWIAJĄ! Zmierzysz się z pytaniami o TE dyscypliny sportu?

Pytanie 1 z 15
Hokej. Jak się okazuję w tę dyscyplinę można grać nie tylko na lodzie czy trawie, ale również na… dnie basenu! Jak długo trwa taki mecz?