Kierownica wybuchnie ci w rękach! Szalony pomysł szwedzkiej firmy

i

Autor: Pixabay.com

Kierownica wybuchnie ci w rękach! Szalony pomysł szwedzkiej firmy

2021-09-03 10:08

Brzmi irracjonalnie ale taki pomysł rzeczywiście zrodził się w głowach osób z firmy specjalizującej się w technologiach bezpieczeństwa kierowców. Jak ma działać i czemu dokładnie służyć? Dowiesz się z naszego artykułu!

Jak czytamy na tronie motocykl-online.pl, po latach różnych eksperymentów z technologiami bezpieczeństwa, producenci samochodów osiągnęli pewien consensus, w postaci połączenia poduszki powietrznej i pasów jako podstawy zabezpieczenia kierowcy przed skutkami wypadku.

portal wspomina Audi w 1986 roku zaprezentowało system procon-ten, którego zadaniem było cofnięcie kierownicy w razie zderzenia, by ta nie spowodowała urazu u kierowcy. Teraz pojawił się inny pomysł.

Szwedzka firma, specjalista w dziedzinie pasów bezpieczeństwa, kierownic i poduszek powietrznych, opatentowała system bezpieczeństwa, który ma szansę wspomóc kierowcę jednośladu w krytycznej sytuacji. Pomysł dość rewolucyjny, przyznajemy, ale mimo z pozoru szalonej idei, może to zadziałać całkiem skutecznie. Rozwiązanie tej firmy wykorzystuje miniaturowe ładunki wybuchowe, podobne do tych używanych w pirotechnicznych napinaczach pasów bezpieczeństwa.

W razie zderzenia czołowego, czujniki wysyłają sygnał do jednostki sterującej, a ta uruchamia ładunki, które niszczą kierownicę, by ta nie wyrządziła krzywdy kierowcy. Jak wynika z badań, do których dotarła firma, to właśnie kierownica motocyklowa odpowiada za wiele obrażeń motocyklisty w razie wypadku.

Bartosz Kurek ostrzega przed najtrudniejszym rywalem w ME 2021
Źródło: Kierownica wybuchnie ci w rękach! Szalony pomysł szwedzkiej firmy