Koniec z nienawiścią na Twitterze. Portal będzie blokował agresywnych użytkowników

2021-09-03 10:57 A.F
Twitter - sprawdź, czy nie musisz zmienić hasła!
Autor: LEON NEAL/AFP/East News Twitter

Twitter poinformował w czwartek o tym, że wprowadza funkcję Safety Mode. Będzie ona automatycznie blokować agresywnych użytkowników oraz takich, którzy rzeszą na portalu nienawiść wobec pozostałych. Blokady będą działać 7 dni.

Wprawdzie funkcja Safety Mode jest na razie testowana, jednakże Twitter ma zamiar użyć zautomatyzowanej technologii do przeglądania treści tweetów i „relacji między autorem tweeta a osobą odpowiedzialną”, aby ustalić, czy blokada jest uzasadniona. Portal społecznościowy zapowiedział wprowadzenie tej funkcji już w lutym br. 

Funkcja, która czasowo może blokować konta - na siedem dni - z racji na używanie niepożądanego języka, np. obelg czy mowy nienawiści. 

Firma podkreśla, że konta, z którymi często wchodzimy w interakcje, nie będą blokowane. Głównym celem wprowadzonej funkcji jest powstrzymanie „przytłaczających i niepożądanych interakcji, które mogą zakłócać” doświadczenie użytkownika.

Każda osoba korzystająca z Safety Mode może sprawdzić, które konta zostały dla niej automatycznie zablokowane, i edytować tę listę.