Ktoś z twojej rodziny umrze? Dostaniesz więcej pieniędzy. Zasiłek pogrzebowy ma pójść w górę

i

Autor: pexels.com Ktoś z twojej rodziny umrze? Dostaniesz więcej pieniędzy. Zasiłek pogrzebowy ma pójść w górę

finanse

Ktoś z twojej rodziny umrze? Dostaniesz więcej pieniędzy. Zasiłek pogrzebowy ma pójść w górę

2024-01-30 13:26

Szykują się większe pieniądze w ramach zasiłku pogrzebowego. Ten już wkrótce może wzrosnąć o kilka tysięcy. Oficjalną zapowiedź w tej sprawie złożyli przedstawiciele rządu. To dobra wiadomość dla osób, które w tragicznej sytuacji, jaką jest konieczność zorganizowania pogrzebu, musiały mierzyć się z wielkimi kosztami.

Zasiłek pogrzebowy 2024 - ile wynosi?

Odejście kogoś bliskiego to jeden z najsmutniejszych momentów w życiu człowieka. Trudny jest jednak nie tylko ze względów emocjonalnych, ale i finansowych. Często to, ile kosztuje pogrzeb jest dla żałobników dodatkowo przytłaczająca informacją. Nie wszyscy mają bowiem odłożone pieniądze na to, by móc wyprawić godny pogrzeb dla bliskiej osoby. Wsparciem powinien być zasiłek pogrzebowyKto może dostać zasiłek pogrzebowy? To członkowie rodziny, pracodawcy, domy pomocy społecznej, gminy, powiaty, osoby prawne kościoła lub związku wyznaniowego i osoby obce, jeśli zapłaciły one za pogrzeb. Jednak to ile wynosi obecnie zasiłek pogrzebowy sprawia często, że nie są to wystarczające pieniądze, by pokryć wszystkie koszty. Obecnie zasiłek pogrzebowy wynosi bowiem 4 tysiące złotych. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

PAWELEC ROBI ROBOTĘ SCHRONISKO

Zasiłek pogrzebowy wzrośnie

Sprawę z tego, że obecna kwota, na którą ustalono zasiłek pogrzebowy jest niewystarczająca zauważyli politycy. I wiele wskazuje na to, że kwota tego świadczenia już niebawem wrośnie. Według zapowiedzi Sebastiana Gajewskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - zasiłek pogrzebowy wzrośnie z 4 tysięcy złotych do 7 tysięcy złotych. Co więcej - projekt odpowiednich przepisów w tej sprawy już powstał. I trafił do Centrum Legislacyjnego Rządu. Kiedy nowy zasiłek pogrzebowy? Tego na razie nie wiadomo, ponieważ rząd nie chce określać precyzyjnej daty w tej sprawie. Wszystko będzie bowiem zależne od tego, w jakim tempie będą postępowały prace legislacyjne. Obecna wysokość zasiłku pogrzebowego w kwocie 4 tysięcy złotych pozostawała niezmienna od 2011 roku.

Listen on Spreaker.