Lodołamacze ruszyły na Wisłę! Jak działają? Czy to zapobiegnie kolejnej powodzi? [RAPORT Z ANTENY 17.02.2021]

2021-02-17 10:13 a.d.
Płock. Alarm przeciwpowodziowy na Wiśle. Lodołamacze ruszyły! Starosta: Najtrudniejszy czas przed nami
Autor: Wody Polskie Płock. Alarm przeciwpowodziowy na Wiśle. W środę rano na rzekę znowu ruszyły lodołamacze, ale starosta płocki przekonuje, że najtrudniejszy czas dopiero nadejdzie

Lodołamacze ruszyły na Wisłę! Na akcję wysłały ją Wody Polskie. Wszystko po to, by chronić Płock, w którym od dziesięciu dni obowiązuje alarm powodziowy. Podobne maszyny kruszą również lód na Odrze. Ile potrwa ich praca? Co jeszcze dzieje się w Polsce? Sprawdźcie nasz aktualny raport z anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 17.02.2021 - Polska 2050 Szymona Hołowni
  2. RAPORT Z ANTENY 17.02.2021 - szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej
  3. RAPORT Z ANTENY 17.02.2021 - Europejska Agencja Kosmiczna szuka kosmonautów!

Lodołamacze ruszyły na Wisłę! Jak działają? Czy to zapobiegnie kolejnej powodzi? Akcja udrażniania Wisły może potrwać nawet kilka tygodni.Do rozbicia są co najmniej trzy zatory, które blokują spływ wody w kierunku tamy we Włocławku.​ Przez siarczyste mrozy zarówno w poniedziałek jak i wtorek lodołamacze zmuszone były stacjonować w porcie we Włocławku. Dziś jednak słupki rtęci ruszyły w górę. Na wodowskazie w Wyszogrodzie notowany jest obecnie stan alarmowy, 578 cm, na wodowskazie Kępa Polska stan ostrzegawczy 489 cm. Sytuacja jest obecnie ustabilizowana.

RAPORT Z ANTENY 17.02.2021 - Polska 2050 Szymona Hołowni

Idziemy powolutku w prawo - przyznaje w rozmowie z nami Hanna Gil Piątek. Polska 2050 Szymona Hołowni ma już zarejestrowane w Sejmie koło. Na jego czele stanęła właśnie była posłanka Lewicy, która nie zaprzecza, że do ruchu mogą dołączyć również politycy Zjednoczonej Prawicy. Do koła Polski 2050 w Sejmie należą Hanna Gill Piątek, Joanna Mucha i Joanna Hennig Kloska.

RAPORT Z ANTENY 17.02.2021 - szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej

W Krakowie rusza szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej w związku z trzydziestoleciem działalności tego formatu. W planach jest sesja podsumowująca cały ten okres, rozmowy na temat przyszłości, a także spotkanie z szefem Rady Europejskiej Charlesem Michelem. Spotkanie ma być poświęcone między innymi pandemii, a także unijnej polityce klimatycznej. W trakcie szczytu premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier podpiszą deklarację rocznicową.

RAPORT Z ANTENY 17.02.2021 - Europejska Agencja Kosmiczna szuka kosmonautów!

Każdy ma szanse żeby sięgnąć gwiazd. Europejska Agencja Kosmiczna ogłosiła pierwszy od kilkunastu lat nabór na astronautów. WIĘCEJ Na ten temat znajdziecie TUTAJ!

Raport z anteny 17.02.2021
Źródło: Lodołamacze ruszyły na Wisłę! Jak działają? Czy to zapobiegnie kolejnej powodzi? [RAPORT Z ANTENY 17.02.2021]
Nasi Partnerzy polecają