Wypadek, zdjęcie ilustrujące

i

Autor: Pixabay Wysokie mandaty nie działają. Statystki przerażają! To oznacza WYŻSZE MANDATY?

Mandaty będą jeszcze WYŻSZE?! Tragiczny początek roku na polskich drogach

2022-01-19 12:18

Wyższe mandaty nie działają – takie wnioski można wyciągnąć po statystykach dotyczących wypadków i przewinień kierowców na początku 2022 roku. Wyższe kary nie sprawiły, że Polacy zaczęli jeździć ostrożniej. Wręcz przeciwnie, jest gorzej niż było w poprzednich latach. Po pierwszych kilkunastu dniach, tylko w jednej statystyce widać zmianę na plus.

Pierwsze ponad dwa tygodnie 2022 roku pokazuje, że wysokie mandaty na nic się nie zdały. Polacy, pod karą wysokiej grzywny, często kilkutysięcznej nie jeżdżą bezpieczniej niż miało to miejsce na początku ubiegłych lat. Jest wręcz przeciwnie! Zamiast zmian na dobre, można zauważyć zwiększoną ilość zatrzymań, wypadków i rannych. Po kilkunastu dniach nowego roku, tylko jedna statystyka jest na plus. To może cieszyć, bo chodzi o śmierć na drogach. W tym roku zginęło 71 osób, to o osiem mniej niż w roku ubiegłym. Pozostałe dane mówią, że Polacy nie uważają na drogach. Czy taki początek 2022 roku sprawi, że będziemy płacić jeszcze wyższe kary?!

CZYTAJ TAKŻE: Nowy rekordzista? Zapłacił 4 tys. zł mandatu. To nie wszystko!

Wysokie mandaty nie działają. Statystyki z polskich dróg przerażają

Wydaje się, że Polacy, którzy siadają za kierownicą samochodu chcieli po prostu sprawdzić, czy wysokie mandaty to prawda. Statystyki z polskich dróg, które opublikował Yanosik wskazują, że w pierwszych szesnastu dniach odnotowano 2991 zatrzymań, to o ponad pół tysiąca więcej niż w 2021 roku, gdy zatrzymań było 2325.

Wypadków odnotowano 670, czyli o 45 więcej niż w tamtym roku. Yanosik informuje też o liczbie rannych, którzy w tym roku ucierpieli na polskich drogach. To 779 osób w zaledwie szesnaście dni! W 2021 roku było to 694 osób.

Wysokie mandaty nie działają. Będą wyższe?

Przypomnijmy, że Polska jeszcze 2019 roku zajmowała niestety pierwsze miejsce w Europie pod względem zabitych na drodze. Na 100 osób, nasz współczynnik wynosił 9,8. Choć zwiastowanie na początku roku zmian, które jeszcze bardziej wpłyną na kierowców wydaje się za wczesne, to warto zaznaczyć, że nowy taryfikator mandatów i ostre podniesienie wysokości mandatów miało wpłynąć na wyobraźnię kierowców. Po kilkunastu dniach widzimy, że tak się nie stało.

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym w Kujawsko-Pomorskiem!
Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Źródło: Mandaty będą jeszcze WYŻSZE?! Tragiczny początek roku na polskich drogach