egzamin dojrzałości

Matura 2024. Matematyka. ODPOWIEDZI + ARKUSZE CKE [PDF 2023 i 2015]

2024-05-08 16:15

Matura 2024 z matematyki jest dla wielu uczniów najtrudniejszym momentem, podczas zdawania części obowiązkowej. Jak wyglądała matura z matematyki 2024? Była łatwa czy trudniejsza niż rok temu? Arkusze CKE matury z matematyki znajdziecie na naszej stronie! Publikujemy je specjalnie dla Was, dzięki czemu będziecie mogli sami się przekonać, jak wyglądała matura z matematyki 2024.

Spis treści

  1. Matura 2024 - matematyka. Arkusze CKE FORMUŁA 2023
  2. Matura 2024 matematyka - ZADANIA NOWA FORMUŁA
  3. Matura 2024 matematyka - arkusze CKE stara formuła
  4. Matura 2024 matematyka - ODPOWIEDZI
  5. Matura 2024 matematyka - ODPOWIEDZI, stara formuła

Matura 2024 MATEMATYKA - ODPOWIEDZI i ARKUSZE CKE są arcyważne dla uczniów zaraz po wyjściu z sali. Osoby, którym bardzo zależy na świadectwie dojrzałości od razu po wejściu do domu będą chcieli przeanalizować arkusz maturalny z matematyki 2024. Sprawdzą wszystkie zadania, by upewnić się, że udało się je dobrze rozwiązać. Jedni liczą na więcej niż 90 procent, by dostać się na studia do wymarzonej uczelni, a drudzy mają dużo mniejsze wymagania licząc, że uda im się uzyskać 30 procent. Analiza arkuszy CKE to jedno, ale być może ważniejsze okażą się odpowiedzi matury z matematyki 2024. Klucz zostanie podany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną dopiero w dniu ujawnienia oficjalnych wyników oraz danych statystycznych. Odpowiedzi z matematyki 2024 szybciej przekażą nauczyciele z waszej szkoły, internetowi korepetytorzy, a także maturzyści, którzy udzielają się w internecie i są pewni swojej wiedzy. Przykładowe rozwiązania zadań z matematyki 2024 podrzucimy poniżej!

CKE Matura 2024 - TERMINY, DATY, GODZINY. Kiedy jest matura i o której godzinie?

Matury 2024 w Warszawie. Tysiące uczniów zdaje egzamin dojrzałości na stadionie Legii

Matura 2024 - matematyka. Arkusze CKE FORMUŁA 2023

Arkusze CKE z matematyki 2024 w nowej formule znajdziecie w naszej galerii. Otrzymamy oficjalne matury z matmy bezpośrednio od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Przydadzą się one także nauczycielom, którzy chcą je rozwiązać z przyszłymi maturzystami. Zadania na tegorocznym egzaminie dojrzałości będą świetnym przykładem tego, czego można się spodziewać w przyszłych latach! W oczekiwaniu na arkusze podrzucamy te z poprzedniego roku!

Matura 2024 matematyka - ZADANIA NOWA FORMUŁA

  • W schronisku dla zwierząt, na płaskiej powierzchni należy zbudować ogrodzenie z siatki wydzielające trzy identyczne wybiegi o wspólnych ścianach wewnętrznych. Podstawą każdego z tych trzech wybiegów jest prostokąt. Do wykonania tego ogrodzenia należy zużyć 36 metrów bieżących siatki. Oblicz wymiary x oraz y jednego wybiegu, przy których suma pól podstaw tych trzech wybiegów będzie największa. W obliczeniach pomiń szerokość wejścia na każdy z wybiegów. Zapisz obliczenia.
  • Dany jest pięciocyfrowy zbiór K= (5, 6, 7, 8, 9). Wylosowanie każdej liczby z tego zbioru jest jednakowo prawdopodobne. Ze zbioru K losujemy ze zwracaniem kolejno dwa razy po jednej liczbie i zapisujemy je w kolejności losowania. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia A polegającego na tym, że suma wylosowanych liczb jest liczbą parzystą. Zapisz obliczenia.
  • Rozważamy wszystkie kody czterocyfrowe utworzone tylko z cyfr: 1, 3, 6, 8, przy czym w każdym kodzie każda z tych cyfr występuje dokładnie jeden raz. Liczba wszystkich takich kodów jest równa: a) 4, b) 10, c) 24, d) 16.
  • Ciąg arytmetyczny (an) jest określony dla każdej liczby naturalnej n≥1. Trzeci wyraz tego ciągu jest równy (-1), a suma piętnastu początkowych kolejnych wyrazów tego ciągu jest równa (-165). Oblicz różnicę tego ciągu (2 punkty).
  • Funkcja kwadratowa f jest określana wzorem: a) f(x) = -(x-1)² - 9, b) f(x) = -(x-1)² + 9, c) f(x) = -(x-1)² - 9, d) f(x) = -(x+1)² + 9

Matura 2024 matematyka - arkusze CKE stara formuła

Matura z matematyki 2024 w starej formule dotyczyła około 76 tysięcy uczniów. Rok temu była to liczba 114 tysięcy. Egzamin na zasadach ustalonych w 2015 roku pisali uczniowie czteroletniego technikum, uczniowie szkół branżowych drugiego stopnia, a także osoby, które mogły i zgłosiły chęć przystąpienia do tego egzaminu. Arkusze CKE w formule 2015 podrzucimy w galerii poniżej. Tymczasem przypomnijcie sobie, co było rok temu.

Matura 2024 matematyka - ODPOWIEDZI

Gotowe rozwiązania matury 2024 z matematyki specjalnie dla Was podrzucili eksperci z Matematyka Gryzie. Policzcie ile punktów macie!

Matura 2024 matematyka - ODPOWIEDZI, stara formuła