VOX nie ma głupich pytań nowe logo

i

Autor: VOX FM

Nie ma głupich pytań - audycja i podcast w VOX FM

2022-09-14 12:16

Są pytania, które boimy się zadać. Są też takie, na które nie chcemy znać odpowiedzi. Zdarza się też, że choć odpowiedź znamy, to ją wypieramy. Dziennikarka VOX FM Ewelina Kamińska udowodni, że Nie ma głupich pytań w audycji o tym tytule. Kiedy słuchać?

Nie ma głupich pytań - audycja i podcast w VOX FM

Audycja, w której szukamy odpowiedzi na niecodzienne pytania. Skąd wzięły się przekleństwa? Czy krowa daje mleko całe życie? Dlaczego zwierzęta dzielimy na „jadalne” i na „przyjaciół”? Czy współczesne dzieci są uzależnione od smartfonów? Pytania często kontrowersyjne, ale też takie, które wiele osób zadało sobie w głowie choć raz. Odpowiedzi poszukuje Ewelina Kamińska, która nie boi się trudnych tematów. Dziennikarka VOX FM zaprasza ekspertów i wspólnie zastanawiają się nad intrygującymi ją i słuchaczy kwestiami. A żadne pytanie nie jest głupie, jeśli przybliża nas do odpowiedzi!

Audycja do usłyszenia na antenie VOX FM w każdą niedzielę o 8:00 oraz w formie podcastu na www.voxfm.pl

Czy można uzależnić się od wojny? Rozmowa z medykiem działającym na ukraińskim froncie

Wojna w Ukrainie nie przestaje być jednym z najważniejszych tematów w polskich mediach. 24 lutego 2022 roku to dzień, który zburzył nasz spokój. Bomby spadały na Kijów i na miasta niedaleko polskiej granicy. Wybuch tej może nie zaskoczył, ale zaskoczyły jej rozmiary i brutalność. Zaskoczyła też zajadła obrona Ukraińców. Oprócz ukraińskich żołnierzy – na froncie działają także medycy, także ci z Polski.

Jak wygląda życie na froncie? Czy można się od tego uzależnić? Jak zmieniła się wojna w Ukrainie od 2014 roku? Gościem programu był Damian Duda, szef zespołu polskich medyków działających na ukraińskim froncie.

Listen to "Czy można uzależnić się od wojny? Rozmowa z medykiem działającym na ukraińskim froncie" on Spreaker.

Czy smartfony niszczą nasze dzieci? Jak uzależniamy się od nowoczesnych technologii?

Smartfony zagościły w naszym życiu na stałe. Dziś mobilne urządzenia mają praktycznie wszyscy. Trudno się temu dziwić, bo potrafią wiele rzeczy ułatwić - ale łatwo jest się też od nich uzależnić, zwłaszcza dzieciom. Jakie szkody w życiu najmłodszych powodują smartfony? Dlaczego dzieci poniżej 2 roku życia nie mogą przebywać w pobliżu telewizora? Rozmowa z Izabelą Dębińską, neurologopedką i właścicielką centrum "Mali Mówcy" w Warszawie.

Listen to "Czy smartfony niszczą nasze dzieci? Rozmowa z neurologopedką Izabelą Dębińską" on Spreaker.

Kim są i jak żyją świadkowie Jehowy w Polsce? Czego nie mogą robić Jehowi?

Świadkowie Jehowy to trzeci największy związek wyznaniowy w Polsce pod względem liczby wyznawców. Znamy ich z głoszenia swojej religii od drzwi do drzwi. Ale jak wygląda ich codzienne życie? Czy obchodzą jakieś święta? Czy rodziny zrywają kontakt z byłymi świadkami Jehowy? Dlaczego niektórzy nazywają ich „organizacją destrukcyjną?

O tym opowiada Vanitas – autorka książki „Apostatka”, którą napisała na bazie swoich doświadczeń. Dziś żyje już poza zborem, ale wspomnienia i historia wyrwania rodziny z organizacji wciąż są w niej żywe, czym dzieli się na antenie VOX FM.

Listen to "Jak randkują świadkowie Jehowy? [Nie ma głupich pytań]" on Spreaker.

Dlaczego nie można już używać słowa Murzyn? Czy cenzura jest potrzebna?

Są z nami w przestrzeni publicznej praktycznie wszędzie. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie użył słowa k*rwa. Ale skąd się wzięły? I dlaczego niektóre wyrazy uznajemy za bardziej wulgarne od innych? O tym w podcascie "Nie ma głupich pytań" rozmawiała Ewelina Kamińska.

Listen to "Wulgaryzmy, przekleństwa - po co ich używamy? Czy ich cenzura jest potrzebna?" on Spreaker.

Bliższe życie tych, których zjadamy – czyli dlaczego zwierzęta dzielimy na takie, które jemy i na takie, z którymi się przyjaźnimy?

Listen to "Kotlet z psa? Mielone z kota? Dlaczego jedne zwierzęta kochamy, a inne... zjadamy?" on Spreaker.