Nowy trener polskich siatkarzy? Kto może zostać nowym selekcjonerem kadry?

2021-09-20 12:56 Róża Perszon
Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, Polska - Słowenia, siatkarze, Kurek
Autor: CEV Bartosz Kurek i jego koledzy podczas połfinału ME ze Słowenią

W intrenecie głośno zrobiło się o nowym trenerze polskich siatkarzy. Media informują, że jednym z kandydatów na nowego trenera może być Włoch

Po zakończeniu mistrzostw Europy wygasła umowa Vitala Heynena z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Belg w niedzielę pożegnał się z zawodnikami, a media spekulują o tym, kto może zostać jego następcą. Przebija się jedno nazwisko! 

"Jeśli będą jakieś sygnały, że jest chęć, żebym został, to może zostanę, ale szczerze mówiąc, wątpię, że to się stanie. W tym momencie po prostu nie widzę takiej możliwości. Szanse są bardzo, bardzo, bardzo małe. Przeżyłem tu fantastyczny czas. Wow, to było super! Ale przyszedł moment, żeby odejść"

- skomentował obecny trener. 

Jak czytamy na polsatsport.pl, na razie informacja o jego odejściu nie została jeszcze potwierdzona, ale taka deklaracja belgijskiego trenera wzmoże ewentualne plotki.

O chęć ewentualnej pracy z reprezentacją Polski wypowiedział się włoski szkoleniowiec Lorenzo Bernardi. - Który trener by tego nie chciał? Dla każdego szkoleniowca to byłby wielki honor i zaszczyt prowadzić reprezentację Polski. Polska ma - być może jako jedna z niewielu reprezentacji na świecie - tak wielki potencjał, by w każdym turnieju walczyć o złoto - powiedział Włoch

Czy Bernardi będzie kandydatem na selekcjonera Polaków? W przeszłości pracował już w Polsce, w latach 2010–14 prowadził Jastrzębski Węgiel. Później trenował Halkbank Ankara, Sir Safety Perugia i Gas Sales Piacenza.

Bartosz Kurek murem za Heynenem: Zanim przyszedł, kadra była w rozsypce
Źródło: Nowy trener polskich siatkarzy! Kto może zostać nowym selekcjonerem kadry?
Nasi Partnerzy polecają