Kajetan Duszyński

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Kajetan Duszyński

Olimpiada Tokio 2021. Mamy kolejny medal! ZŁOTO wywalczyła mieszana sztafeta 4x400 metrów!

2021-07-31 14:40

Fantastyczne informacje z igrzysk olimpijskich w Tokio 2021. Polska mieszana sztafeta 4x400 metrów w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński wywalczyła złotym medal! To drugi krążek olimpijski dla Polski podczas IO Tokio 2021.

Olimpiada Tokio 2021. Złoty medal dla sztafety mieszanej 4x400 metrów

Mamy drugi medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2021. W sobotę, 31 lipca złoto wywalczyła sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński. Przed dzisiejszym startem doszło aż to trzech zmian w porównaniu z biegiem eliminacyjnym. Jak widać, opłacało się!

Patryk Dobek: Tokio to będzie fajny sprawdzian!

IO Tokio 2021. Złoty medal polskiej sztafety mieszanej 4x400 metrów!

Walkę o medal rozpoczął Zalewski. Udało mu się wskoczyć do czołówki i tak też przekazać pałeczkę Kaczmarek. 23-latka na bieżni spisała się świetnie! Do krawężnika zeszła na trzeci miejscu, a swoje okrążenie ukończyła na drugiej pozycji. Za Kaczmarek ruszyła Święty-Ersetic. Doświadczona biegaczka dawała z siebie wszystko, ale nie potrafiła przebić się na pierwszą pozycję. Wszystko było w rękach, a właściwie nogach Duszyńskiego. Nasz reprezentant w końcówce biegu wrzucił dodatkowy bieg, dzięki czemu wyprzedził reprezentanta Holandii oraz zawodnika z Dominikany i zameldował się na mecie jako pierwszy!

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów poprawiła swój własny rekord Europy, ustanowiony w miniony piątek. Jednocześnie jest to również najlepszy rezultat w historii igrzysk olimpijskich. To pierwsze złoto reprezentacji Polski podczas olimpiady w Tokio.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Olimpiada Tokio 2021. Mamy kolejny medal! ZŁOTO wywalczyła mieszana sztafeta 4x400 metrów! [WIDEO]