Pigcasso

i

Autor: facebook / Pigcasso

Pigcasso: świnka-malarka sprzedała swój obraz, by pomóc zwierzętom na Ukrainie!

2022-03-09 12:10

Pigasso jest świnką z wyjątkowym talentem. Początkowo jak wielu przedstawicieli swojego gatunku miała skończyć jako… kotlet. Miała, jednak wiele szczęścia i została uratowana przez Joanne Lefson, prowadzi farmę w kapsztadzkiej miejscowości Fraschhoek.. Teraz ta kreatywna świnka pomaga zwierzętom na Ukrainie!

Świnka-malarka pomaga zwierzętom na Ukrainie

Żyjąca w Kapsztadzie „Pigcasso”, swoje imię otrzymała na cześć jednego z najsławniejszych malarzy w historii – Pablo Picasso. Podobnie jak słynny malarz ta świnka też uwielbia malować, a jej dzieła zyskują na popularności. Jak twierdzi jej opiekunka, gdy, tylko nie śpi i nie je, Pigcasso łapie ryjkiem za pędzel i maluje obrazy.

Obrazy to jedyna rzecz, której nie próbuje zjeść lub zniszczyć – mówi o swojej podopiecznej Joanne. – Poza tym jest normalną świnią. Wszystko, co chce robić, to jeść, spać i malować – dodaje.

Jedno z jej ostatnich arcydzieł „Ukraina” zostało sprzedane brytyjskiemu inwestorowi za 2000 euro, czyli ponad 9 tysięcy złotych, a dochód ze sprzedaży obrazu przeznaczony został na pomoc zwierzętom w Kijowie.

Obraz namalowany jest w kolorach flagi Ukrainy, a obok świnka dorysowała smutną twarz w kolorze czerwonym. Czy jest to przypadek, a może także Pigcasso rozumie, z jakim okrucieństwem wiąże się wojna. Oceńcie sami. Zdjęcie obrazu znajdziecie pod artykułem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Pigcasso: świnka-malarka sprzedała swój obraz, by pomóc zwierzętom na Ukrainie!