Podejrzane SMS-y w sprawie szczepionek na Covid-19. Oszuści czy Ministerstwo Zdrowia?

2021-02-09 20:31 STAN
Podejrzane SMS-y w sprawie szczepionek na Covid-19. Oszuści czy Ministerstwo Zdrowia?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Podejrzane SMS-y w sprawie szczepionek na Covid-19. Oszuści czy Ministerstwo Zdrowia?

Podejrzane SMS-y ws. szczepionek na Covid-19. Mogłoby się wydawać, że to wiadomość od oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze. Co na to Ministerstwo Zdrowia? "Nadal chcesz zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19?"? - czy powinniśmy odpisać na taką wiadomość?

Puste busy na szczepienia dla seniorów

Spis treści

  1. Podejrzane SMS-y ws. szczepionki na koronawiursa
  2. Cyfryzacja KPRM potwierdza

Podejrzane SMS-y ws. szczepionki na koronawiursa

Do osób, które wyraziły chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19 trafiają podejrzane wiadomości SMS. "Nadal chcesz zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Odpowiedz POTWIERDZAM lub skontaktuj się z numerem 989" - brzmi treść wiadomości. SMS-y wyglądają podejrzenie, jak rozsyłane przez oszustów. Jednak tym razem warto na nie odpisać!

- To NIE jest to atak. Numer jest poprawny. Jeśli dostaliście takiego SMS-a, to prawdopodobnie z jakiegoś powodu MZ nie odnotowało potwierdzenia chęci udziału w szczepieniu, więc potwierdźcie a nie ignorujcie jeśli chcecie się zaszczepić - informuje portal Niebezpiecznik.

Czytaj także: Gigantyczna kolejka przed Szpitalem Południowym. Seniorzy próbują zapisać się na szczepienie przeciw Covid-19 [WIDEO,ZDJĘCIA]

Cyfryzacja KPRM potwierdza

Na oficjalnej infolinii "radzą nie odpisywać". Jednak Cyfryzacja KPRM na Twitterze oficjalnie potwierdza, że wiadomości nie są fałszywe. - My też byśmy odpisali. Postaramy się przekonać do tego także pracowników infolinii. Dziękujemy za czujność i stałe kibicowanie naszym działaniom. SMS jest bezpieczny. Warto odpisać - czytamy na Twitterze.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz: Prawda, czy fałsz? Znasz odpowiedzi na te pytania? Są dziecinnie proste!

Pytanie 1 z 10
Bykom nie przeszkadza kolor czerwony.