Pogrom w wykonaniu Hiszpanów. Deklasacja Kostaryki. Padło 7 bramek!

Pogrom w wykonaniu Hiszpanów. Deklasacja Kostaryki. Padło 7 bramek!
Autor: PAP/EPA/Abir Sultan

To był prawdziwy pogrom. Hiszpanie nie dali krzty szans piłkarzom z Kostaryki. Keylor Navas wyciągał piłkę z bramki aż siedem razy. To najwyższy do tej pory wynik na tegorocznych Mistrzostwach Świata 2022.

To był drugi mecz grupy E na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze. Na stadionie Al Thumama Stadium w Dosze starły się reprezentacje Hiszpanii i Kostaryki. Podopieczni Enrique rozpoczęli strzelanie w 11. minucie, a do końca spotkania padło aż siedem bramek. Keylor Navas, bramkarz Kostaryki nie zaliczy tego meczu do udanych. Na wszystkie siedem strzałów w światło bramki w wykonaniu Hiszpanów, on przepuścił wszystkie. Hiszpania kończy mecz ze stuprocentową skutecznością.

Rzecznik PZPN po meczu Polski z Meksykiem

Pogrom w wykonaniu Hiszpanów. Deklasacja Kostaryki

W pierwszej połowie padły trzy bramki. Piłkarze Hiszpanii do szatni schodzili z uśmiechami na twarzach. Ten nie zniknął im w drugiej połowie, w której do wyniku dołożono kolejne cztery trafienia. Na listę strzelców podwójnie zapisał się piłkarz Barcelony Ferran Torres ( 31. i 54. minuta), a także zaledwie 18-letni Gavi, który stał się trzecim najmłodszym strzelcem w historii mistrzostw świata.

Wszystkie bramki:

  • 1:0 Dani Olmo (11),
  • 2:0 Marco Asensio (21),
  • 3:0 Ferran Torres (31-karny),
  • 4:0 Ferran Torres (54),
  • 5:0 Gavi (75),
  • 6:0 Carlos Soler (90),
  • 7:0 Alvaro Morata (90+2).

Grupa E na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze

W środę 23 listopada swoje mecze na mundialu w Katarze rozegrała grupa E. Pierwsze spotkanie Niemcy - Japonia zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem Japończyków (2:1). 

Pierwsze miejsce w grupie zajmują Hiszpanie, za którymi po pierwszej kolejce plasuje się Japonia. Trzecie miejsce należy do reprezentacji Niemiec, a czwarte do Kostaryki. 

Nasi Partnerzy polecają