Pogrom w wykonaniu Hiszpanów. Deklasacja Kostaryki. Padło 7 bramek!

i

Autor: PAP/EPA/Abir Sultan

2022-11-23 19:08

To był prawdziwy pogrom. Hiszpanie nie dali krzty szans piłkarzom z Kostaryki. Keylor Navas wyciągał piłkę z bramki aż siedem razy. To najwyższy do tej pory wynik na tegorocznych Mistrzostwach Świata 2022.

To był drugi mecz grupy E na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze. Na stadionie Al Thumama Stadium w Dosze starły się reprezentacje Hiszpanii i Kostaryki. Podopieczni Enrique rozpoczęli strzelanie w 11. minucie, a do końca spotkania padło aż siedem bramek. Keylor Navas, bramkarz Kostaryki nie zaliczy tego meczu do udanych. Na wszystkie siedem strzałów w światło bramki w wykonaniu Hiszpanów, on przepuścił wszystkie. Hiszpania kończy mecz ze stuprocentową skutecznością.

Rzecznik PZPN po meczu Polski z Meksykiem

Pogrom w wykonaniu Hiszpanów. Deklasacja Kostaryki

W pierwszej połowie padły trzy bramki. Piłkarze Hiszpanii do szatni schodzili z uśmiechami na twarzach. Ten nie zniknął im w drugiej połowie, w której do wyniku dołożono kolejne cztery trafienia. Na listę strzelców podwójnie zapisał się piłkarz Barcelony Ferran Torres ( 31. i 54. minuta), a także zaledwie 18-letni Gavi, który stał się trzecim najmłodszym strzelcem w historii mistrzostw świata.

Grupa E na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze

W środę 23 listopada swoje mecze na mundialu w Katarze rozegrała grupa E. Pierwsze spotkanie Niemcy - Japonia zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem Japończyków (2:1).

Pierwsze miejsce w grupie zajmują Hiszpanie, za którymi po pierwszej kolejce plasuje się Japonia. Trzecie miejsce należy do reprezentacji Niemiec, a czwarte do Kostaryki.

Źródło: Pogrom w wykonaniu Hiszpanów. Deklasacja Kostaryki. Padło 7 bramek!