Minister Adam Niedzielski

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Minister Adam Niedzielski

RAPORT Z ANTENY 1.07.2021: Od dziś bez limitów przyjęć do specjalistów! Rząd chce rozładować kolejki do lekarzy

2021-07-01 10:58

Od dziś koniec z limitami przyjęć do lekarzy specjalistów. Te - właśnie pierwszego lipca - zostają zniesione.Rusza też program Profilaktyka 40 plus, który ma sprawdzić, jak po pandemii wygląda zdrowie Polaków. Co jeszcze dzieje się w Polsce? Sprawdźcie w naszym artykule i dzisiejszym raporcie z anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 1.07.2021: certyfikaty szczepionkowe w UE
  2. RAPORT Z ANTENY 1.07.2021:wyciekły dane z warszawskiego ratusza!

Od dziś bez limitów przyjęć do specjalistów! Rząd chce rozładować kolejki do lekarzy podczas konferencji prasowej, minister zdrowia prrzypomniał również, że od czwartku drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 będzie można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień. Zmiany mają ułatwić szczepienia w czasie wakacji. "Tutaj nie ma żadnych szczególnych rozwiązań, żadnych szczególnych regulacji, które muszą zostać przyjęte, ani rozporządzenia, ani ustawy. Po prostu zmieniamy proces" - podkreślił minister.

Raport z Anteny 01.07

RAPORT Z ANTENY 1.07.2021: certyfikaty szczepionkowe w UE

Od dziś można podróżować po Unii pokazując certyfikaty szczepionkowe. Te już są honorowane. Mają ułatwić poruszanie się po krajach Wspólnoty. Można je juz pobrać poprzez aplikację Mobywatel lub logując się do swojego profilu zaufanego.

RAPORT Z ANTENY 1.07.2021:wyciekły dane z warszawskiego ratusza!

Wyciek danych z warszawskiego ratusza. Przez pomyłkę przesłano do nieuprawnionych osób ponad tysiąc numerów ksiąg wieczystych. W sumie trafiły do czterech odbiorców. Sprawą zajmuje się już Urząd Ochrony Danych Osobowych.