Otwierają galerie i sklepy budowlane

i

Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Otwierają galerie i sklepy budowlane

RAPORT Z ANTENY 4.05.2021: galerie handlowe i galerie sztuki ponownie otwarte Wchodzimy w kolejną fazę luzowania obostrzeń

2021-05-04 10:11

Otwarte galerie handlowe, markety budowlane i meblowe,a także muzea. Choć tu wciąż z ograniczeniami. Dla najmłodszych uczniów skończyła się za to nauka w systemie hybrydowym - od dziś dzieci z klas 1-3 uczą się już w szkolnych ławkach. Ruszyło luzowanie pandemicznych obostrzeń.

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 4.05.2021: Fundusz Odbudowy - w sejmie trwa spór
  2. RAPORT Z ANTENY 4.05.2021: Bill Gates rozwodzi się ze swoją żoną 
  3. RAPORT Z ANTENY 4.05.2021: Dania rezygnuje ze szczepionki Johnson & Johnson

Restrykcje są znoszone od początku maja. W całym kraju otwarte są już salony fryzjerskie i kosmetyczne. Możemy też już uprawiać sport na boiskach i innych obiektach na świeżym powietrzu. Obowiązuje jednak limit maksymalnie 50 osób. Dzieci i młodzież w zorganizowanych grupach mogą ćwiczyć w obiektach zamkniętych, np. w basenach. W tym wypadku limitem jest maksymalnie 50 proc. obłożenie tych obiektów. A więcej o tym znajdziecie też TUTAJ.

Raport z anteny 04.05, godz.10

RAPORT Z ANTENY 4.05.2021: Fundusz Odbudowy - w sejmie trwa spór

Kierownictwo klubu PiS zapowiada kary. Ma objąć tych posłów, którzy zagłosują przeciw Funduszowi Odbudowy. Głosowanie nad ratyfikacją ma się odbyć dziś popołudniu. Swój sprzeciw od dawna zapowiada Solidarna Polska. Ale - jak mówi w rozmowie z nami wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta - trudno sobie wyobrazić, by PiS karał polityków nie swojej partii. Swoje poparcie dla unijnego Funduszu Odbudowy, a także Krajowego Planu Odbudowy, który jest podstawą do wypłaty środków już zapowiedziała Lewica.

RAPORT Z ANTENY 4.05.2021: Bill Gates rozwodzi się ze swoją żoną 

Byli ze sobą przez 27 lat! Założyciel Majkrosoftu i miliarder Bill Gates rozwodzi się ze swoją żoną Melindą. Jak czytamy w ich mediach społecznościowych - po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo. Para będzie jednak dalej współpracować w swojej fundacji, Dodajmy, że Gates to według najnowszej listy Forbes czwarty najbogatszy człowiek świata. Jego fortuna przekracza 124 miliardy dolarów.

RAPORT Z ANTENY 4.05.2021: Dania rezygnuje ze szczepionki Johnson & Johnson

Dania prawdopodobnie zrezygnuje ze szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jak podają tamtejsze media - to w związku z rzadkimi przypadkami zakrzepów potencjalnie związanymi z tym preparatem. Miały występować zwłaszcza u kobiet przed menopauzą. Oficjalna decyzja rządu ma zostać ogłoszona w najbliższym czasie. Jeśli tak się stanie - duński program szczepień opóźni się nawet do jesieni.