Rosja wyśmiana w popularnej grze. Twórcy nawiązali do wojny w Ukrainie

i

Autor: Pexels/Twitter

Rosja wyśmiana w popularnej grze. Twórcy nawiązali do wojny w Ukrainie

2022-04-28 9:48

Rosja została wyśmiana w Counter-Strike: Global Offensive. Twórcy tej gry nawiązali do wojny w Ukrainie. W najnowszej aktualizacji gry, na jednej z map możemy zobaczyć tzw. easter egga, który nawiązuje do wydarzeń za naszą wschodnią granicą. Rosjanie, którzy grają w CS:GO mogli się nieźle zdenerwować.

Twórcy popularnej na całym świecie gry zakpili sobie z rosyjskiego wojska. Najnowsza aktualizacja Counter-Strike: Global Offensive wprowadziła kilka zmian, a wśród nich możemy zobaczyć odwołanie do wydarzeń za naszą wschodnią granicą. Tak zwany „easter egg”, czyli ukryta treść pojawiła się na mapie Crete i mogła zdenerwować rosyjskich graczy. Chodzi o nawiązanie do tego wydarzenia:

Zygmunt Łukaszczyk: Nie da się zastąpić rosyjskiego węgla polskim

Rosja wyśmiana w popularnej grze. Twórcy nawiązali do wojny w Ukrainie

Aktualizacja CS:GO mogłaby przejść niezauważona, ponieważ zmiany wprowadzono na mniej grywalnych mapach. Jednak, easter egg został wyłapany, między innymi przez jednego z najlepszych graczy na świecie Ukraińca Oleksandra Kostylieva. Jak się okazuje na mapie Crete można zobaczyć malutki traktor, który holuje za sobą rosyjski pojazd opancerzony. Jest to nawiązanie do sytuacji w Ukrainie. Wiele mówiło się o tym, jak ukraińscy rolnicy zdołali ukraść rosyjski sprzęt wojskowy. Zobaczcie sami:

Źródło: Rosja wyśmiana w popularnej grze. Twórcy nawiązali do wojny w Ukrainie