Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Stolica tego kraju zniknie z mapy! Co ją zastąpi?

2022-02-18 12:56

Pomysły rządzących często bywają kontrowersyjne i zdecydowanie tego typu pomysłem jest zmiana nazwy stolicy kraju która jest jednym z bardziej popularnych kierunków, jaki wybierają podróżnicy, chcąc poznać egzotyczne kraje. Gdzie ma powstać nowe „miasto aniołów” i co zastąpi – nie uwierzycie! Zapraszamy do artykułu.

Nowa nazwa stolicy Tajlandii - już nie Bangkok

Do tej pory jedynym „miastem aniołów” było Los Angeles, ale to wkrótce może się zmienić. Władzie Tajlandii podjęły dla wielu osób bardzo kontrowersyjny pomysł o zmianie dotychczasowej nazwy stolicy państwa na „miasto aniołów”. Jeśli projekt przejdzie, to z map zniknie Bangkok! Nie jest to żart, władze tego kraju ogłosiły, że planują zmienić nazwę tej słynnej metropolii.

Jak dokładnie nazywać się ma nowa stolica Tajlandii? Przygotujcie się na niezły "łamaniec językowy". Samoloty z turystami chcącymi wypocząć na plażach Tajlandii nie będą lądowały w Bangkoku. Władze Królestwa Tajlandii ogłosiły, że zmieniają nazwę stolicy kraju, na Krung Thep Maha Nakhon. Ta czteroczłonowa nazwa oznacza w wolnym tłumaczeniu właśnie „miasto aniołów”..

Oczywiście, aby ustawa zmieniająca nazwę stolicy weszła w życie, musi zostać ona zweryfikowana przez komisję odpowiedzialną za analizę wszystkich projektów ustaw. Podobno to określenie stolicy już wcześniej funkcjonowało w języku tajskim. Obecne władze chcą, żeby była to oficjalna nazwa tej metropolii. Jak można było się spodziewać nie wszyscy są zadowoleni z proponowanej zmiany. Władze, chcąc złagodzić opór mieszkańców zaproponowały, że nazwa Bangkok nadal będzie używana i pojawi się na np. znakach w nawiasach. Ten zabieg miałby pomóc w zamieszaniu, jakie może wywołać zmiana nazwy tej słynnej stolicy, zwłaszcza wśród zagranicznych turystów.

Nie jest to jednak jedyna zmiana w nazwach geograficznych używanych w języku tajskim. Pojawiły się inne zmiany nazw na tajskich mapach: Rzym z Rome zmienił nazwę na Roma, nazwy stolicy Mjanmy z Yangon na Nay Pyi Taw. Zmieniono także Królestwo Nepalu na Federalną Demokratyczną Republikę Nepalu. Jeśli projekt przejdzie weryfikację ustawy przez stosowną komisję to już wkrótce zamiast śpiewać „One night in Bangkok” śpiewać będziemy „One night in Krung Thep Maha Nakhon”? Dajcie nam znać co o tym pomyśle myślicie w sondzie poniżej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Stolica Tajlandii powinna zmienić nazwę?
Źródło: Stolica TEGO KRAJU zniknie z mapy! Jak to możliwe?!