Stworzyli buty zrobione z... grzybów. Zobacz, jak wyglądają! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-04-16 14:11 fed
Grzyby
Autor: Pixabay.com

Tego jeszcze nie było. Wkrótce na rynku pojawią się buty, przy których produkcji wykorzystany został materiał stworzony z grzybów! To nowa ekologiczna inicjatywa firmy, będącej uznanym producentem obuwia sportowego. W jaki sposób powstały te nietypowe buty? Jak wyglądają? Czy obuwie wykonane z tego materiału niedługo królować będą na sklepowych półkach?

O stworzeniu butów wykonanych z Mylo - podobnego do skóry materiału wyprodukowanego na bazie grzybów - poinformował adidas. Co ciekawe, buty Stan Smith Mylo - bo taką nazwę nosi najnowszy produkt niemieckiej firmy - wyglądem nie różnią się niczym od swoich odpowiedników wykonanych z bardziej tradycyjnych materiałów.

To dlatego, że Mylo jest równie miękki i elastyczny, co prawdziwa skóra.

Jak powstaje nowy materiał? Tworzony jest z grzybni hodowanej na holenderskich "farmach wertykalnych". Rozwija się ona na specjalnych tackach, następnie jest zbierana, przetwarzana, garbowana i barwiona.

W butach Stan Smith, z Mylo wyprodukowana została cholewka, trzy firmowe paski, logo firmy oraz nakładka na piętę.

Buty powstały dzięki współpracy adidasa z Bolt Threads, firmą biotechnologiczną zaangażowaną w tworzenie zaawansowanych materiałów nowej generacji.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, buty Stan Smith Mylo powstały m.in. w celu zaprezentowania możliwości nowego materiału.

- Zastosowanie Mylo to duży krok w celu wyeliminowania plastikowych odpadów - mówi Jones Vaterlaus z adidasa. - Musimy nauczyć się pracy z naturą, a nie przeciwko niej.

Zobacz, jak wyglądają buty zrobione z grzybów:

Raport z anteny 16.04, godz.10
Źródło: Stworzyli buty zrobione z... grzybów. Zobacz, jak wyglądają! [ZDJĘCIA, WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany