Wielki Mastif z Czech

i

Autor: Canva zdjęcie ilustracyjne

Czechy

Ten pies waży 124 kilogramy, a ma tylko dwa lata. Śpi na materacu dla ludzi

124-kilogramowy mastif angielski został ogłoszony największym psem w Czechach. Wabi się Urias i ma zaledwie dwa lata. Mieszka ze swoimi właścicielami w Letovicach, w północnej części naszych południowych sąsiadów. Właściciele przywieźli mastifa z Belgii. Według Jiriego i Heleny, jego właścicieli Urias zjada dwa kilogramy karmy dziennie.

Najcięższy pies w Czechach ma 124 kilogramy

W Letovicach na północy Czech mieszka najcięższy pies w kraju, który waży aż 124 kilogramy. To Urias, mastif angielski. Ma zaledwie dwa lata i pochodzi z Belgii. Mimo swojego młodego wieku zjada już dwa kilogramy karmy dziennie. Jego właścicielami są Jiří i Helena, którzy są małżeństwem.

Utrzymanie Uriasa kosztuje kilka tysięcy koron miesięcznie

Jak informują właściciele psa, utrzymanie Uriasa kosztuje kilka tysięcy koron miesięcznie. To w przeliczeniu na naszą walutę kilkaset złotych. Mimo to Jiří i Helena nie narzekają na swoją sytuację i niczego nie żałują, opiekując się tak sporym psem.

Urias to nie jedyny pies czeskiej pary

Jak się okazuje, Urias nie jest jedynym psem tej pary z Czech. Mają drugiego mastifa angielskiego, który ma już dziewięć lat. Wabi się on Balun. Opieka nad tymi dwoma psami, to dla nich hobby i druga praca. Jak podkreślają właściciele, nie wyobrażają sobie już życia bez ich pupili.

Robo-pies i jego ruchy
Źródło: Ten pies ma 124 kilogramy. Śpi na materacu dla ludzi, a ma tylko dwa lata