Tina Turner

i

Autor: SplashNews.com/East News

Tina Turner nie żyje. Artystka miała 83 lata

2023-05-24 21:03

Tina Turner nie żyje. "Królowa rock and rolla" zmarła w wieku 83 lat. O śmierci artystki poinformował jeden z jej przedstawicieli.

Nie żyje Tina Turner. Artystka zmarła po długiej chorobie w swoim domu w Kusnacht, niedaleko Zurychu w Szwajcarii. O śmierci Tiny Tuner poinformował jej przedstawiciel. Smutne informacje potwierdzono również na jej oficjalnych profilach w mediach społecznościowych.

"Swoją muzyką i bezgraniczną pasją życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i inspirowała przyszłe gwiazdy. Dziś żegnamy przyjaciela, który pozostawił nam wszystkim swoje największe dzieło: swoją muzykę" (...) Tino, będzie nam Ciebie bardzo brakowało" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydanym po śmierci piosenkarki.

Tina Turner urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Swoją karierę zaczynała od śpiewania w chórach kościelnych muzyki gospel. Z czasem stała się legendą muzyki. Była jedną z najpopularniejszych artystek rockowych. Często nazywano ją "Królową Rock and rolla". Do jej najpopularniejszych przebojów zaliczyć można piosenki "Golden Eye", "River Deep – Mountain High", "What's Love Got to Do with It" czy "(Simply) The Best". Tina Turner sprzedała ponad 150 milionów płyt na całym świecie i zdobyła 12 nagród Grammy.

Źródło: Tina Turner nie żyje. Artystka miała 83 lata