Tajemnicza Polska

TOP 7 nawiedzonych miejsc w Polsce! Lokacje tylko dla odważnych! Odważysz się tam wybrać?

Szpitale, opuszczone miejsca i nawiedzone zamki - stworzyliśmy listę 7 nawiedzonych miejsc w Polsce, których większość omija szerokim łukiem. Pytanie brzmi - czy Ty zrobisz to samo?

Spis treści

  1. Nawiedzone i straszne miejsca w Polsce
  2. Straszne miejsca w Polsce - jak powstają?
  3. Czy na zamkach straszy? 

Nawiedzone i straszne miejsca w Polsce

Niezależnie od tego czy jesteśmy doświadczonymi poszukiwaczami przygód, czy też dopiero stawiamy nasze pierwsze kroki w tym świecie - lista, którą przygotowaliśmy odświeży waszą wiedzę lub zachęci do odwiedzenia jednego z kilku ponurych i strasznych miejsc.

Pytanie jednak brzmi, czy odważycie się aby zobaczyć te miejsca na własne oczy? 

Straszne miejsca w Polsce - jak powstają?

Historia, która potoczyła się tak, a nie inaczej to jeden z czynników, który wpływa na powstanie miejsca owianego złą sławą. Czasami jest to ponure wydarzenie, a czasami mroczna reputacja daje o sobie znać po latach. 

Jednym z takich miejsc jest Zamek w Siewierzu - owiany złą sławą, jest miejscem opisanym w artykule poniżej. Mówi się, że jego mury są nawiedzone przez zrozpaczone widmo, a samo miejsce przesiąknięte było krwią słusznie, bądź też niesłusznie oskarżonych o przestępstwa.  

Czytaj też: Zamek Siewierz - zwiedzanie, opinie i legenda o siedzibie dawnych książąt-biskupów

Jak to głosi stare porzekadło: "Kradnij, zabijaj, ale Siewierz omijaj!"

Czy na zamkach straszy? 

W Polsce znajduje się wiele zamków, niektóre straszne i z mroczną historią - inne już niekoniecznie. Niemniej jednak, nie powinno to powstrzymać was przed poznaniem ich zabytkowych murów. W poniższym artykule znajdziecie listę najbardziej imponujących zamków w Polsce, które zdecydowanie robią wrażenie. W niektórych podobno nawet straszy... 

Czytaj też: Najpiękniejsze zamki w Polsce do zwiedzania - zdjęcia. Ile ich jest łącznie? Który jest największy?

Źródło: TOP 7 nawiedzonych miejsc w Polsce! Lokacje tylko dla odważnych! Odważysz się tam wybrać?