TOTALNE załamanie pogody! Deszcz, śnieg, mróz i porywisty wiatr. Będzie groźnie. Wydano alert!

2021-04-05 15:44 nm
Nadciąga TOTALNE załamanie pogody! Śnieg, mróz i porywisty wiatr. Będzie groźnie. Wydano alert!
Autor: Pixaby Nadciąga TOTALNE załamanie pogody! Śnieg, mróz i porywisty wiatr. Będzie groźnie. Wydano alert!

Mamy nadzieję, że w ostatnich dniach nacieszyliście się słoneczną i ciepłą pogodą. Nadciąga ogromne załamanie pogody. IMGW wydał już alert pierwszego stopnia praktycznie dla wszystkich województw. Czeka nas mróz, a nawet opady śniegu. Bardzo mocno też powieje. Więcej przeczytacie w naszym materiale.

Nadciąga TOTALNE załamanie pogody. Czeka nas śnieg i mróz! Wydano alert!

Święta wielkanocne przyniosły w zdecydowanej większości kraju ciepłą i słoneczną pogodę. Wiele osób chętnie z niej korzystało, wybierając się na długie spacery. Ci, którzy z niej nie skorzystali, na kolejne ciepłe dni muszą poczekać. Nad Polskę nadciągnął chłodny front. Ten przyniesie nam silne opady deszczu, a nawet śniegu. Będzie również bardzo mocno wiać, w porywach do 60-70 km/h, a lokalnie do 80 km/h. Najmocniej nad morzem oraz w górach. Wiatr może uszkadzać zadaszenia oraz zrywać linie energetyczne. Możliwe są przerwy w dostawach prądu. Spodziewane są również przymrozki.

Tarnów - podpalił mieszkanie i skoczył z 9 piętra

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia praktycznie dla całego kraju. Alerty przed silnym wiatrem, osiągającym w porywach do 80 km/h, objęły województwa: pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, łódzkie oraz południe Małopolski i Podkarpacia.

Na przeważającym obszarze prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -4°C, -1°C, przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku, 6 kwietnia od północy aż do czwartku, 8 kwietnia do godziny 8.00 (na południu Polski). Uwaga kierowcy! Na drogach będzie bardzo ślisko. Spodziewane są oblodzenia.

Co więcej, meteopaci mogą skarżyć się na dolegliwości spowodowane nagłą zmianą pogody. Ciśnienie mocno spadnie. Poprawy pogody możemy spodziewać się dopiero w piątek.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Źródło: TOTALNE załamanie pogody! Deszcz, śnieg, mróz i porywisty wiatr. Będzie groźnie. Wydano alert!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany