Wolne dni w kwietniu

i

Autor: Pixabay Wielkanoc 2022 - ile trwa przerwa świąteczna?

Wielkanoc 2022 - ile trwa przerwa świąteczna?

2022-04-13 13:32

Święta Wielkanocne za pasem. Polacy jak zwykle spędzą ten czas na rodzinnych spotkaniach, często przemierzając wiele kilometrów, by zasiąść przy świątecznym stole. Czy wielki czwartek jest wolny od szkoły? Ile trwa przerwa świąteczna dla uczniów, a ile wolnego mają pracownicy zatrudnieni na umowie o pracę? Odpowiedzi w artykule poniżej.

Kiedy wolne zaczną uczniowie?

Niedziela Wielkanocna w tym roku wypada 17. kwietnia. Wielu uczniów zastanawia się kiedy rozpoczyna się świąteczna przerwa w szkole. Jak co roku mogą oni liczyć na kilka dodatkowych dni wolnego w związku ze zbliżającymi się świętami. Pracujący dorośli będą mieć krótszą przerwę w pracy niż uczniowie uczęszczający do szkół. Ich obowiązują tylko tak zwane "czerwone kartki" w kalendarzu na kwiecień.

Maria Kobryń W Samą Porę VOX FM

Wielki Czwartek 2022 jest dniem wolnym

Dla uczniów poszukujących tej informacji mamy dobrą wiadomość! Przerwa świąteczna z okazji Wielkanocy 2022 rozpoczyna się dokładnie w Wielki Czwartek, czyli 14 kwietnia. Uczniowie mają zaplanowane wolne aż do wtorku 19 kwietnia, co oznacza, że do szkolnych ławek wrócą dopiero w środę po świętach.

W przypadku osób pracujących już tak różowo nie będzie. Nie ma odgórnie ustanowionych dni wolnych w Wielkim Tygodniu, poza samymi Świętami wielkanocnymi. Te wypadają 17 i 18 kwietnia. I to jedyne czerwone kartki w kwietniowym kalendarzu.