Włochy porażka

i

Autor: screen/La Gazetta dello Sport

Włosi bez Mundialu! Macedonia wyeliminowała mistrzów Europu

2022-03-25 9:53

Ten wynik był kompletnym zaskoczeniem nie tylko dla piłkarzy, ale przede wszystkim dla kibiców. Reprezentacja Włoch, aktualny mistrz Europy nie zagra w Mistrzostwach Świata w Katarze. Mecz z Macedonią Północną miał być spacerkiem po lesie. Co poszło nie tak?

"Katastrofa" w doliczonym czasie

Pierwsza połowa przyniosła Włochom jedną klarowną sytuację, niestety Berardi spudłował. Choć reprezentacja Włoch miała wiele okazji do strzału, to Macedończycy dzielnie się bronili. Choć wydawało się, że spotkanie skończy się remisem, to w doliczonym czasie gry padł rozstrzygający strzał. Aleksandar Trajkowski w 92. minucie zapewnił swojej drużynie możliwość dalszej walki o awans do Kataru.

Macedończycy spotkają się zatem z kolejną mocną drużyną - Portugalią. I choć to właśnie tego rywala najbardziej obawiali się Włosi, to nie będą już mieli okazji przekonać się o tym na własnej skórze.

Pierwsza Zmiana na TikTok’u

Mundial bez Włochów po raz drugi

Wczorajsza porażka oznacza dla Włochów, że już drugi raz z rzędu Mundial oglądać będą w telewizji. Po Rosji w 2018 roku nie zobaczymy ich również w Katarze. Co jeszcze bardziej zaskakuje to fakt, że w lipcu ubiegłego roku cała Italia świętowała zdobycie przez swoją reprezentację tytułu Mistrza Europy.

Włoska prasa nie pozostawia na drużynie suchej nitki, nazywając to spotkanie po prostu katastrofą.