Wybuch reaktora chemicznego w Blachowni. Jedna osoba ranna

2021-04-07 16:59 STAN PAP.
Pilne
Autor: ESKA Pilne

Na terenie firmy ICSO Chemical Production w Blachowni doszło do eksplozji reaktora, w którym prowadzono proces z użyciem około tony żywicy. Jedna osoba została lekko ranna.

Jak powiedział Tomasz Krzemieniowski, zastępca Inspektora Okręgowego Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu, do zdarzenia doszło w środę na terenie zakładów ICSO. Eksplozja uszkodziła fasadę budynku, gdzie znajdował się reaktor, w którym prowadzono proces technologiczny.

- Według naszych wstępnych ustaleń, podczas przeprowadzania procesu, reaktor wpadł w drgania. Widząc to, obecni w jego sąsiedztwie pracownicy zdążyli uciec, zanim doszło do eksplozji. Na szczęście niewielkie, niegroźne obrażenia odniósł tylko jeden z pracowników - poinformował Krzemieniowski.

Na miejscu są już strażacy oraz przedstawiciele służb dozoru. Kierownictwo zakładu zapowiedziało, że pokryje wszelkie szkody, jakie podmuch eksplozji wyrządził w pobliskich biurach należących do innej firmy.

Czytaj także: Szczepionka AstraZeneca bezpieczna dla zdrowia. EMA: "Skutki uboczne niezwykle rzadko"

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wybuch reaktora chemicznego w Blachowni. Jedna osoba ranna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany