Zatrzymano poszukiwanego żołnierza

i

Autor: facebook.com/fot. Policja Narodowa Ukrainy

Żołnierz zastrzelił pięciu funkcjonariuszy Gwardii Narodowej Ukrainy

2022-01-27 15:44

Informację o tym dramatycznym wydarzeniu podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. 21-letni żołnierz Gwardii Narodowej Ukrainy nad ranem otworzył ogień z kałasznikowa w stronę pięciu funkcjonariuszy z tej jednostki. Pięć osób zmarło, media donoszą, że rannych jest pięć kolejnych.

Zastrzelił funkcjonariuszy Gwardii Narodowej Ukrainy

Do tragedii doszło na terenie zakładów rakietowych „Jużmasz” w mieście Dniepr. Za raz po otworzenia ognia z broni maszynowej mężczyzna zbiegł z terenu jednostki. Po kilku godzinach policja podała informację, że został on zatrzymany. Funkcjonariusze zapowiedzieli, że za to co zrobił mężczyzna „poniesie najsurowszą karę przewidzianą przez prawo”. Ukraiński żołnierz otworzył ogień podczas wydawania broni funkcjonariuszom. W ukraińskim mieście trwała operacja specjalna. Jak podali ukraińscy funkcjonariusze policji, mężczyzna został zatrzymany około godz. 10.30 czasu polskiego.

Funkcjonariusze podali także nazwiska zastrzelonych przez niego osób z Gwardii Narodowej Ukrainy. To starszy porucznik Alexander Buganov (NGU), młodszy sierżant Dragan Aleksander Aleksandrowicz (NGU), starszy żołnierz Lewkowski Artem Wołodymyrowicz (NGU), żołnierz Czernik Leonid Leonidowi cz (NGU) i Swan Vera Sergeivna (kontroler punktu kontrolnego, departamentowa straż wojskowa).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Żołnierz zastrzelił pięciu funkcjonariuszy Gwardii Narodowej Ukrainy